Rafako Półmaraton Racibórz: Zobacz, kogo nagrodzono [ZDJĘCIA]

Rafako Półmaraton Racibórz: Zobacz, kogo nagrodzono
Rafako Półmaraton Racibórz: Zobacz, kogo nagrodzono

Cheruiyot Labad, Emil Dobrowolski i Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo okazali się najszybsi w piątej edycji półmaratonu. Wśród kobiet jako pierwsza na metę dobiegła Chemutai Joyline.

363 zawodników z Polski i zagranicy ukończyło piąty Rafako Półmaraton Racibórz, który odbył się 1 września. Rywalizację w kategorii open wygrał Cheruiyot Labad z Kenii. Drugie miejsce zajął Emil Dobrowolski, a trzecie Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo, również z Kenii. Najszybsze kobiety to kolejno: Chemutai Joyline, Mbatha Ruth Nundu i Oigo Christine Moraa (Kenia). Wręczono również nagrody w kategorii: Najlepszy Polak (Emil Dobrowolski, Mateusz Mrówka i Damian Drożdż) i Najlepsza Polka (Katarzyna Pobłocka-Głogowska, Joanna Griman i Sabina Wojtaszewska).

- reklama -

W ramach półmaratonu odbyły się V Mistrzostwa Polski Energetyków oraz III Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Nagrodzono też najlepszych raciborzan i najszybsze osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wyróżniono również najliczniejszy klub, którym okazał się Easy Run. Zakończono Grand Prix Raciborza – zwycięzcami w tym roku zostali Robert Antczak i Joanna Griman.

Dokładne wyniki wszystkich kategorii można sprawdzić na wyniki.datasport.pl/results3058.

Organizatorami półmaratonu byli: Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym było Rafako S.A.

Zobacz też:
Mini Rafako Maraton Racibórz dla Zosi – jest moc [ZDJĘCIA]
Milusińscy też biegli po medale – Półmaraton RAFAKO [ZDJĘCIA]
V Półmaraton RAFAKO – ostatnie chwile przed startem [ZDJĘCIA]
V Rafako Półmaraton Racibórz. Zawodnicy na trasie [ZDJĘCIA]
Rafako Półmaraton Racibórz: Zmęczenie i radość na mecie [ZDJĘCIA]

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here