Remont Łąkowej i Kościuszki na finiszu? Zbliża się termin zakończenia prac [ZDJĘCIA]

0
Coraz bliżej termin zakończenia prac na ul. Łąkowej i Kościuszki. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja na miejscu.

Wielkimi krokami zbliża się termin zakończenia prac przy przebudowie ul. Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu. Firma DOMAX z Boronowa ma czas do 15 września.

Umowa z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej – ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu została podpisana 1 marca w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Powiat raciborski reprezentowali starosta Grzegorz Swoboda i wicestarosta Marek Kurpis, a wykonawcę P.H.U. „DOMAX” z Boronowa jej właściciel Arkadiusz Mika. Wartość umowy opiewa na ok. 6,5 mln złotych.

- reklama -

– Mam nadzieję, że realizacja tego ważnego zadania będzie przebiegać bez większych trudności. Na każdym jego etapie deklaruję pomoc i wsparcie – mówił wówczas starosta Grzegorz Swoboda.

W wyniku remontu ma powstać nie tylko nowa droga, ale także nowe chodniki i zjazdy, nowe zatoczki autobusowe, prawoskręt z Kościuszki na Łąkową, ścieżka rowerowa czy miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Kościuszki. Doświetlone zostaną także przejścia dla pieszych. Najważniejsza zmiana dotyczy organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Łąkowej z ul. Kościuszki. Po ukończeniu prac jadący od strony Rafako w kierunku placu Konstytucji będą mieli pierwszeństwo. Do tej pory musieli ustępować jadącym ulicą Łąkową i skręcającym w ul. Kościuszki.

Przebudowa jest realizowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

fot. /kp/
oprac. c

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here