Kabaret OT.TO zaprasza raciborzan na dożynki w Miedoni [WIDEO]

Kabaret OT.TO
Fot. Fb/Kabaret OT.TO

Gwiazdą tegorocznych dożynek w Miedoni będzie kabaret OT.TO. Grupa działa od 30 lat i ceniona jest za swoją muzykalność i bezpośredni kontakt z widzami. W Miedoni również mają zamiar porwać publiczność i rozbawić rozpuku. Zobacz, jak zachęcają do udziału w zabawie 14 i 15 września w Miedoni.

Czy wiesz dlaczego tegoroczne dożynki w Miedoni są wyjątkowe? To pierwsze dożynki miejskie organizowane w Miedoni. W organizację święta plonów zaangażowała się większość mieszkańców dzielnicy. Należy podkreślić, że Miedonia to najmniejsza dzielnica Raciborza. Liczy niecałe 400 mieszkańców, czyli prawie tyle, ilu mieszka w jednym wieżowcu przy ul. Katowickiej.

- reklama -

Darmowy poczęstunek dla wszystkich uczestników. Organizatorzy zadbali, aby na dożynkach nikt nie był głodny. Do dożynkowego chleba zapewnili więc pożywną potrawę jednogarnkową. Co będzie w środku kotła? – to na razie niespodzianka.

Dożynkowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Konkurs rusza już od początku zabawy do wyczerpania nagród. Będą cegiełki, będą niespodzianki i cenne nagrody. O konkursie będziemy jeszcze informować.

Pokaz raciborskich strojów ludowych. Grupa Raciborzanie przejdzie w dożynkowym korowodzie w tradycyjnych strojach ziemi raciborskiej. To wyjątkowa okazja, aby poznać w co ubierały się nasze babcie i prababcie.

Szczegóły wydarzenia w zapowiedziach: Dożynki miejskie w Raciborzu-Miedoni 14-15 września

Dożynki w Miedoni bez plastiku. Organizatorzy postawili na ekologiczne naczynia i sztućce. Część z nich będzie można zjeść, pozostałe łatwo rozłożą się w ziemi lub nadają się do ponownego użytku. Wyjątkowy pomysł, który wkrótce opiszemy bliżej.

Dożynki nie tylko dla rolników. Udział w święcie plonów zapowiedzieli raciborscy działkowcy. Ci mało obszarowi rolnicy zaprezentują się jako wyjątkowa grupa, dziękująca za pomyślny czas spędzony na ogródku i w altanie.

Platformy z przebierańcami, pokaz sprzętu rolniczego oraz przystrojone zagrody w Miedoni. To stałe elementy dożynek w naszej okolicy, choć nigdy nie prezentowane w takim stylu na dożynkach miejskich.

W razie niepogody zapewniamy duży namiot. Ponadto liczne atrakcje dla dzieci oraz ciekawy program artystyczny. Gwiazdą niedzielnego wieczory będzie kabaret OT-TO. Szczegóły na plakacie.

/UM Racibórz publ. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here