Raciborzanin Paweł Mateńczuk w programie Ninja Warrior Polska

0
Dodaj nowy wpis ‹ Raciborski Portal Internetowy - raciborz.com.pl — WordPress
Fot. screen z programu Ninja Warrior Polska

Paweł Mateńczuk z Raciborza, znany jako Naval, wziął udział w programie Polsatu pod nazwą Ninja Warrior Polska. Odcinek z jego udział wyemitowano 10 września.

Raciborzanin, były komandos Gromu oraz autor książek na temat sztuki przetrwania, wystąpił w 2. odcinku programu. Paweł Mateńczuk zajmuje się doradztwem i szkoleniami z zakresu obronności i reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, także na terenach objętych działaniami wojennymi. Jego specjalność to także szkolenia strzeleckie i survivalove poparte 14 latami doświadczenia pracy w jednostce GROMu. Zobaczcie, jak mu poszło.

- reklama -

Odcinek z udziałem Pawła Mateńczuka – zobacz tutaj (czas 47:38) 

Co to za program? Ninja Warrior to nowość na polskim rynku telewizyjnym. Show stało się światowym fenomenem, który narodził się 22 lata temu w Japonii. Uczestnicy programu muszą przejść wyjątkowy tor przeszkód. Aby go pokonać nie wystarczy siła mięśni. To także sprawdzian wytrzymałości, odwagi, hartu ducha. Ten niewyobrażalny tor ma 150 metrów. Całość tworzą różnego rodzaju kratownice, konstrukcje metalowe, łańcuchy. Waży ok. 500 ton. Został wybudowany na niemal 5 tysiącach metrów kwadratowych w hali Areny Gliwice. Tę imponującą konstrukcję dostarczono 14 ciężarówkami. Kolejnym elementem toru jest są baseny z 430 tonami wody. Aby zdobyć tytuł polskiego Ninja Warrior i nagrodę w wysokości 150 tysięcy złotych, każdy z uczestników musi pokonać 32 przeszkody w określonym czasie. Całość podzielona jest na kilka etapów, czyli torów o zróżnicowanym stopniu trudności testujące zwinność, szybkość i wytrzymałość, ale także pomysłowość.

Naval
Fot. screen z programu Ninja Warrior Polska

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here