
Robert Makłowicz odwiedził Zamek Piastowski i zamkowy Browar, a także stare opactwo w Rudach. Program zobaczymy już w październiku.
Podróżnik, krytyk kulinarny, a w ostatni czasie także youtuber, Robert Makłowicz odwiedził powiat raciborski przy okazji nagrywania materiału o Ziemi Raciborskiej. Makłowicz zawitał na Zamek Piastowski, odwiedził też zamkowy Browar. Potem dotarł do starego opactwa w Rudach i na kolejkę wąskotorową. W Raciborzu spotkał się także z restauratorami.
– Robert Makłowicz pojawił się u nas przy okazji nagrań do odcinków programu opowiadającego o śląskich tradycjach kulinarnych, zabytkach i atrakcjach turystycznych. Premiera odcinka będzie miała miejsce w październiku za pośrednictwem YouTube. Program powstaje na zlecenie i we współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną, SLASKIE.travel i Szlakiem Kulinarnym Śląskie Smaki – informuje Kraina Górnej Odry.
https://www.facebook.com/ZamekPiastowskiRaciborz/posts/4535203599874605
https://www.facebook.com/BrowarZamkowyRaciborz/posts/4154495778005713
https://www.facebook.com/GalileoKR/posts/224710916363912
/oprac. c /




![„Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi [ZDJĘCIA] „Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/beata-pawel-pomykalscy.jpg)
![Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA] Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/anna-kantoch.jpg)
![Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem [ZDJĘCIA] Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-rudy-spotkanie-z-pisarzami-6.jpg)
![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)




![Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkolaki-biblioteka.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






![Bibliotekarze z Raciborza świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-bibliotekarza-raciborz.jpg)
