ZPiT Strzecha: Z przytupem w nowy sezon artystyczny [ZDJĘCIA]

0
ZPiT Strzecha
ZPiT Strzecha

Tancerze wzięli udział w 34. Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Chodníčků k domovu w czeskiej Opawie.

65. rok działalności to dla tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy niezwykle pracowity czas. Jeszcze nie ostygły emocje związane z czerwcowym koncertem jubileuszowym czy festiwalowymi wyjazdami do Chorwacji – grupy reprezentacyjnej i Ełku – grupy dziecięcej, a z początkiem nowego roku szkolnego i kolejnego, 66. sezonu artystycznego, tancerze znowu wyjeżdżają. Tym razem na 34. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Chodníčků k domovu w czeskiej Opawie.

- reklama -

Podczas dwóch festiwalowych dni najstarsze grupy zespołu, Seniorzy i Jaskry, prezentowały piękno polskiego folkloru obok zespołów ze Słowacji, Ukrainy, Chorwacji i Czech. Festiwale folklorystyczne to nie tylko koncerty sceniczne, ale również barwne korowody ulicami miast, wzajemna nauka tańców narodowych lub regionalnych zespołów uczestniczących w nim. – Nie zapominajmy, że ważnym punktem każdego festiwalowego wyjazdu jest również nawiązywanie nowych, międzynarodowych kontaktów oraz integracja wewnątrz zespołu, a przede wszystkim na arenie międzynarodowej. Miejmy nadzieję, że nawiązane przyjaźnie w tym roku przetrwają długie lata, a festiwalowe rozmowy będą skutkowały kolejnymi międzynarodowymi wyjazdami promującymi Racibórz w świecie – mówią artyści ze Strzechy.

Tancerzy ZPiT Strzecha będzie można również spotkać 15 września podczas Dożynek Miejskich w Miedoni oraz podczas dożynek w Rudniku, jak również podczas „Trojoka Śląskiego” w RCD DK Strzecha 20 września. A 23 września o godz. 9:00 najmłodsi raciborzanie będą mieli okazję wziąć udział w tradycyjnym koncercie edukacyjnym pt. „Ze Strzechą po Polsce”, który odbędzie się w RCK DK Strzecha.

W tym roku kalendarzowym zespół świętuje 65. rocznicę działalności. Już teraz tancerze zapraszają na drugi koncert jubileuszowy, w świątecznym klimacie 15 grudnia do RCK RDK na ul. Chopina 21.

Nabór do zespołu już 26 września o godz. 18:00 dla przyszłych tancerzy, godz. 19.00 dla muzyków do kapeli.

fot. ZPiT Strzecha
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here