Bezpłatne wyprawki czytelnicze w gminie Rudnik

Wyprawka czytelnicza
Wyprawka czytelnicza

Do biblioteki w Rudniku dotarły już czytelnicze wyprawki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Od 11 września przedszkolaki, które odwiedzą Gminną Bibliotekę Publiczną w Rudniku oraz filię w Łubowicach, otrzymają bezpłatną wyprawkę na dobry czytelniczy start.

- reklama -

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku podpisała porozumienie z Instytutem Książki w Krakowie i znalazła się w gronie bibliotek biorących udział w tej ogólnopolskiej kampanii, skierowanej do dzieci w wieku 3-6 lat.

Na najmłodszych czytelników i ich rodziców w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudniku oraz Filii Bibliotecznej w Łubowicach czeka wyjątkowy prezent – bezpłatna Wyprawka Czytelnicza, a w niej książka dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Karta Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here