Produkują wodę i sami zbierają plastikowe butelki

0
100-procentowy recykling plastiku
Fot. freepik

Aqua Polonia to projekt startupowy, który za cel obrał 100-procentowy recykling swojego produktu.

Spółka z Sierpca (województwo mazowieckie) prowadzi sklep online, na którym możemy kupić wodę w butelkach. Kurier za darmo dostarcza nam produkt, a później sam odbiera od nas puste opakowania (na własny koszt). Startup działa w modelu subskrypcyjnym, w sklepie można zamówić wodę np. co dwa tygodnie. Kurier, który dostarczy nam ją do domu, od razu zabierze puste butelki. Jak należy je zapakować? Wystarczy, że włożymy je wraz z nakrętkami do kartonu, w którym zostały nam dostarczone. Następnie musimy nakleić etykietę zwrotną, która także zostaje dostarczona wraz z wodą. Tak zapakowane butelki odbierze firma DHL, z którą Aqua Polonia nawiązała współpracę. Założyciel projektu wyjaśnia, że celem jest samowystarczalność. Spółka chce w przyszłości nie tylko butelki zbierać, ale także przerabiać je na granulat PET i ponownie robić z niego butelki – podaje Rzeczpospolita.

- reklama -

– Jak to działa ? 1. Kup wodę w naszym sklepie internetowym, a kurier dostarczy ją do Ciebie za darmo. 2. Wypij ją, puste butelki i nakrętki włóż z powrotem do kartonu, w którym dostarczyliśmy do Ciebie wodę. 3. Naklej etykietę zwrotną (którą znajdziesz w środku) na karton i zamów kuriera. Ten odbierze od Ciebie za darmo karton z pustymi butelkami i dostarczy je do nas, gdzie zajmiemy się ich recyklingiem. – czytamy na stronie aquapolonia.pl.

Wesprzyj proekologiczne działania, które mają na celu podniesienie ekologicznej świadomości mieszkańców Raciborza. Podpisz petycję w sprawie butelkomatu PET.
PETycja

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here