Raciborski Klub Tenisowy zagrał na Narodowym [ZDJĘCIA]

Tenis
Zakończenie wakacji na PGE Narodowym. Szczęśliwa siódemka młodych zawodników wraz ze swoimi rodzinami i trenerami.

Członkowie Raciborskiego Klubu Tenisowego wraz z trenerami brali udział w drugiej edycji Narodowego Dnia Tenisa na Stadionie Narodowym w Warszawie. Impreza odbyła się 31 sierpnia.

– Byliśmy gośćmi specjalnymi tego wydarzenia jako jeden z 16 klubów tenisowych z całej Polski, zaproszonych do przeprowadzenia od października br. zajęć w ramach Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa – relacjonuje prezes klubu Cezary Raczek

- reklama -

Impreza była organizowana przez Polski Związek Tenisa i została objęta patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki Na płycie warszawskiego Stadionu Narodowego przygotowano 40 mini kortów, na których odbyły się dwa turnieje Kids Open i NPUT 2019 dla dzieci z roczników 2007-2012, w których swoje pojedynki toczyło 500 małych zawodników z klubów z całej Polski. Na 2 pełnowymiarowych kortach odbywał się turniej Seniorów i Amatorów, odbyły się także mecze pokazowe z udziałem czołowych gwiazd Polskiego tenisa m.in. Agnieszki Radwańskiej, Michała Przysiężnego, Marcina Matkowskiego, Klaudii Jans-Ignasik oraz Katarzyny Kawy.

Raciborski klub reprezentowali Nicole Wańdoch, Jacek Janeczek, Kajetan i Mikołaj Morawiec, Maks Atłachowicz, Adam Świerczek i Bartek Gieda. Był to pierwszy turniej w ich karierze, rozgrywany w systemie pucharowym. W ocenie trenerki Ewy Raczek wszyscy wspaniale się zaprezentowali, pokazali wolę walki na korcie i godnie reprezentowali Racibórz. Najlepszy wynik osiągnął Maks, który zakończył turniej w III rundzie, zabrakło mu 2 piłek do półfinału. Kajtek po zaciętym boju zakończył turniej w II rundzie. Pozostali zawodnicy po wyrównanych pojedynkach zakończyli swój udział w turnieju po pierwszych meczach. W wolnym czasie od pojedynków tenisowych w strefie Kinder+ Sport, dzieci mogły wziąć udział w grze sprawnościowej z nagrodami „Uratuj Tenisowe Królestwo” sprawdzającej zdolności motoryczne dzieci.

Jedną z atrakcji podczas Narodowego Dnia Tenisa było zakończenie kariery Michała Przysiężnego oraz sesja autografowa z Agnieszką Radwańską, Michałem Przysiężnym, Marcinem Matkowskim , Klaudią Jans-Ignasik oraz Katarzyną Kawą. Dla wszystkich klubowiczów był to pierwszy kontakt z zawodowymi tenisistami i okazja do poznania ich z bliska, zebrania autografu i zrobienia sobie wspólnego zdjęcia. Raciborski Klub Tenisowy dziękuje Prezydentowi Miasta Raciborza Panu Dariuszowi Polowemu za pomoc finansową w przygotowaniu wyjazdu oraz firmie Drukarnia Intex za pomoc w wykonaniu nadruku na koszulkach.

W związku z udziałem w Narodowym Programie Upowszechniania Tenisa – Rakiety LOTOSU klubu jest zobowiązany do przeprowadzenia bezpłatnych zajęć tenisowych dla 12 najsprawniejszych dzieci Raciborza z roczników 2012 i 2013. Prowadzony jest obecnie nabór, w trakcie którego dzieci wykonują próby sprawnościowe, które będą podstawą do wyłonienia tej dwunastki. RKT zaprasza rodziców wraz z dziećmi w sobotę i niedziele 14 i 15 września w godz.10-16 na korty tenisowe przy ul. Słowackiego 48. Szczegóły pod numerem telefonu: 698622434

 

/materiał nadesłany publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj