Jubileusz partnerstwa powiatu raciborskiego i Rendsburga [ZDJĘCIA]

Jubileusz partnerstwa powiatu raciborskiego i Rendsburga
Jubileusz partnerstwa powiatu raciborskiego i Rendsburga

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda wraz z delegacją powiatu raciborskiego uczestniczył w obchodach 15-lecia współpracy partnerskiej powiatu raciborskiego i Rendsburga.

W dniach 5-9 września delegacja powiatu raciborskiego, której przewodniczył starosta raciborski Grzegorz Swoboda, przebywała w Rendsburgu (Niemcy, Szlezwik-Holsztyn), gdzie uczestniczyła w obchodach 15-lecia współpracy partnerskiej powiatu raciborskiego i Rendsburga. W tym samym terminie gościła również delegacja z miasta Haapsalu w Estonii, z którym Rendsburg świętował 30 lat partnerstwa. W spotkaniu w Starym Ratuszu starosta przekazał najlepsze życzenia i upominek na ręce burmistrza Pierra Gilgenasta oraz Lauri Väliego, Przewodniczącego Komisji Planowania i Użyteczności Rady Miasta Haapsalu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Miasta Rendsburg oraz osoby zaangażowane w powstanie i trwanie partnerstw. Delegacje odwiedziły również m.in. 70-te Północnoniemieckie Targi Rolnicze i Targi Konsumentów Norla 2019.

- reklama -

Nad Kanałem Kilońskim miasta partnerskie od piątku do niedzieli prezentowały się w specjalnie przygotowanej strefie wystawowej podczas Schleswig-Holstein Netz Cup 2019, prestiżowego, międzynarodowego wyścigu wioślarskich ósemek mężczyzn na unikalnej na całym świecie odległości 12,7 km. Powiat raciborski promował walory turystyczne ziemi raciborskiej. Odwiedzający stoisko otrzymywali broszury informacyjne o atrakcjach powiatu raciborskiego, pamiątkowe gadżety oraz wyroby rękodzielnicze wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu, a także byli częstowani raciborskimi słodyczami.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here