Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej w Raciborzu

0
Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej w Raciborzu
Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej w Raciborzu

Samochód marki Renault będzie służył podopiecznym Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” Caritas Diecezji Opolskiej w Raciborzu.

Dziś, 2 października, przed siedzibą starostwa powiatowego w Raciborzu miała miejsce prezentacja i przekazanie do użytku nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd będzie służył podopiecznym Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” Caritas Diecezji Opolskiej w Raciborzu. Zakup auta był możliwy dzięki udziałowi powiatu raciborskiego w Programie Wyrównywania Różnic Między Regionami III (PFRON).

- reklama -

W prezentacji i przekazaniu samochód marki Renault (rok prod. 2019) o wartości blisko 98 tys. złotych uczestniczyli przedstawiciele Caritasu i powiatu raciborskiego. Symbolicznie kluczyki dyrektorowi Caritasu ks. Zbigniewowi Cieśli przekazał starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Zakup był możliwy dzięki uczestnictwu powiatu w Programie Wyrównywania Różnic Między Regionami III Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). W przeprowadzonym przez powiat naborze o udzielenie dofinansowania wpłynął wniosek Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” Caritas Diecezji Opolskiej w Raciborzu, który po otrzymaniu pozytywnej opinii powiatu został zgłoszony do udziału w Programie. Efektem tych działań stał się zakup samochodu.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here