Łamatorzy na Mistrzostwach Polski w ju-jitsu [ZDJĘCIA]

0
Na matę powrócił trener raciborskiego klubu Tomasz Jabłonka.

Ponad 1000 osób rywalizowało w Mistrzostwach Polski w ju-jitsu w Sochaczewie.

Dwudniowy turniej na Mazowszu był świętem krajowego ju-jitsu. Rywalizowali seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy, a także jeszcze młodsi zawodnicy, w wieku do 12 i 15 lat. Nie zabrakło na tak ważnej imprezie przedstawicieli Raciborskiego Klubu Brazylijskiego Ju-jitsu Łamator. Startowali oni w konkurencji Ne waza Gi (walka w kimonie) oraz NoGi (walka bez kimon). Najmłodsi podopieczni trenujący pod okiem trenera Michała Musioła wywalczyli trzy srebrne medale i jeden brązowy.
– Kamil Legan kat. U15 -41kg srebro Gi, brąz NoGi
– Kamil Szymiczek U12 -45kg srebro Gi, srebro NoGi
Poza podium znaleźli się: Olivier Roskosz, Jakub Kmiecik oraz Ignacy Kosmala.

- reklama -

Zawodnicy z grupy seniorskiej trenujący pod okiem trenera Tomasza Jabłonki wywalczyli dwa medale:
– Ernest Białecki kat. Masters I +85kg srebro Gi
– Karolina Chojnowska kat. women senior -48kg złoto Gi

Mniej szczęścia miał czołowy zawodnik raciborskiego klubu Kamil Tarnawski bowiem wylosował on w pierwszej walce późniejszego zwycięzcę tej kategorii. Kamil zaczął bardzo dobrze starcie zdobywając punkt przewagi za obalenie przeciwnika jednak później rywal systematycznie zwiększał swą przewagę. Niestety w połowie pojedynku raciborzanin doznał poważnej kontuzji, która wyeliminowała go z dalszej rywalizacji. Poza podium znalazł się także Piotr Pawlus.

Po wielu latach przerwy w startach, na matę powrócił trener raciborskiego klubu Tomasz Jabłonka. Startował on w konkurencjach Ne waza Gi oraz NoGi w kategorii Masters II -85kg. Powrót okazał się niezwykle udany, bowiem wywalczył on dwa złote medale.

/Klub Łamator publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here