Nowe wozy dla OSP z Turzy Śl. i Radlina [ZDJĘCIA]

0
Nowe wozy dla OSP z Turzy Śl. i Radlina
Nowe wozy dla OSP z Turzy Śl. i Radlina

Podczas uroczystości wręczono finansowe promesy ochotniczym jednostkom z powiatów wodzisławskiego, raciborskiego, rybnickiego oraz miast Jastrzębia-Zdroju i Żor.

2 października w samo południe na placu przy wodzisławskiej komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczystość przekazania Ochotniczym Strażom Pożarnym z Turzy Śl. i Radlina kluczyków do nowych wozów bojowych. Samorząd Powiatu Wodzisławskiego reprezentowali starosta Leszek Bizoń oraz wicestarosta Tadeusz Skatuła.

- reklama -

Do OSP w Turzy Śl. trafił samochód ratowniczo-gaśniczy marki volvo. Jego wartość sięga 776 tys. zł, z czego 316 tys. zł przekazała gmina, a resztę środków pozyskano z MSWiA i FOŚiGW. Z kolei do OSP w Biertułtowach trafił samochód ratowniczo-gaśniczy marki renault. Wartość nowego wozu to 806 tys. zł, z czego 446 tys. zł na jego zakup przekazało miasto, resztę stanowi dofinansowanie z KSRG oraz FOŚiGW

Ponadto ochotniczym jednostkom z powiatów wodzisławskiego, raciborskiego, rybnickiego oraz miast Jastrzębia-Zdroju i Żor wręczono finansowe promesy. Mają one pomóc w ich doposażeniu oraz w działaniach obejmujących usuwanie skutków awarii w środowisku. Łącznie promesy opiewają na kwotę około 229 tys. zł i sfinansował je Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Nowe wozy dla OSP

 

Społeczność strażacka odebrała wiele życzeń i gratulacji. Starosta Leszek Bizoń powiedział, że zarówno samochody jak i otrzymane promesy na zakup sprzętu w znaczący sposób wpłynął na poprawę warunków służby w jednostkach OSP. Podziękował także strażakom za gotowość niesienia pomocy mieszkańcom powiatu. Życzył jednak, aby nowe samochody były częściej wykorzystywane do ćwiczeń, niż do działań ratowniczych.

W uroczystości oprócz strażaków wzięli udział m.in. wiceminister energii Adam Gawęda; parlamentarzyści: Teresa Glenc, Katarzyna Dutkiewicz, Grzegorz Matusiak i Czesław Sobierajski; radni sejmiku województwa śląskiego: Ewa Gawęda, Rafał Kandziora; lokalni samorządowcy: burmistrz Radlina Barbara Magiera i wójt gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk; Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Jacek Kleszczewski oraz prezes katowickiego oddziału WFOŚIGW Tomasz Bednarek.

/Powiat Wodzisławski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here