Inauguracja roku kulturalnego w Tworkowie [ZDJĘCIA]

0
Inauguracja roku kulturalnego w Tworkowie
Inauguracja roku kulturalnego w Tworkowie

W Centrum Kultury w Tworkowie odbyła się inauguracja roku kulturalnego, podczas której wręczono nagrodę wójta za osiągnięcia i wkład w gminną kulturę.

Nowy sezon kulturalny w gminie Krzyżanowice zainaugurowano 4 października. Był on okazją do podsumowania minionego roku działalności, w której dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Daria Wieczorek przypomniała najważniejsze wydarzenia kulturalne, konkursy, przeglądy i spotkania – zarówno te o zasięgu wiejskim i gminnym, jak również i międzynarodowym. Podczas spotkania wójt gminy Grzegorz Utracki wraz z ministrem Michałem Wosiem, wręczyli nagrodę za wkład w działalność kulturalną naszej gminy. Tegorocznymi laureatami byli wieloletni działacze tworkowskiego DFK – Monika Pawlik i Brunon Chrzibek – którzy wnieśli nową jakość kultury, wyróżniającą się na tle innych kół mniejszości niemieckich.

- reklama -

Całość wydarzenia umilił krótki recital zaprezentowany przez trio smyczkowe Appassionato składające się z trzech młodych instrumentalistek, które kochają bawić się muzyką.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here