Delegacja z Roth zwiedziła Racibórz [ZDJĘCIA]

0
Delegacja z Roth zwiedziła Racibórz
Delegacja z Roth zwiedziła Racibórz

Kilkudziesięcioosobowa delegacja mieszkańców Roth zobaczyła Stare Miasto, Zamek Piastowski i Browar.

Wizyta w Raciborzu była jednym z punktów kilkudniowej wycieczki do miast parterskich Roth w regionie morawsko-śląskim. Grupa zwiedziła wcześniej Opawę, zamek w Hradcu, uzdrowisko Velke Losiny i Jesioniki – najbardziej zalesione centrum Sudetów Wschodnich. Dzisiaj, 7 października, w programie jest zwiedzanie Ołomuńca.

- reklama -

Do Raciborza grupa przyjechała w niedzielę, 6 października, po drodze odwiedzając Krawarz i Hulczyn. W programie zwiedzania Raciborza – „miasta nad Odrą”- znalazł się spacer po centrum. Przechodząc przez rynek, oglądając gotyckie kościoły Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba oraz barokową Kolumnę Maryjną grupa dotarła na Zamek Piastowski. Tam goście zwiedzili dom książęcy, kaplicę, a później również Browar Zamkowy.

Wieczorem odbyło się oficjalne spotkanie z prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym i zastępcą prezydenta Dominikiem Koniecznym. Po kolacji włodarze miasta wraz z gośćmi udali się na spacer ul. Mickiewicza pod pomnik Josepha von Eichendorffa, a następnie pod Fontannę Narodów przy ul. Długiej.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here