Spotkanie prezydentów Raciborza z mieszkańcami Miedoni

1
Spotkanie prezydentów z mieszkańcami Miedoni
Spotkanie prezydentów z mieszkańcami Miedoni

Mieszkańcy Miedoni poruszyli m.in. temat rozkładu jazdy autobusów miejskich, podłączenia instalacji gazowej do posesji, składowania worków po nawozach czy ekranów akustycznych wzdłuż drogi Racibórz – Pszczyna.

Trwa cykl spotkań prezydenta Dariusza Polowego z mieszkańcami Raciborza. 15 października o przyszłorocznym budżecie oraz sprawach miasta i dzielnic rozmawiał z mieszkańcami dzielnicy Miedonia.

- reklama -

Na spotkaniu prezydentowi Dariuszowi Polowemu towarzyszyli dwaj zastępcy, Michał Fita i Dominik Konieczny. Ponadto na pytania odpowiadali Bogdan Gawliczek, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz Paweł Sosnowski, urzędnik koordynujący budowę drogi Racibórz – Pszczyna. Nie zabrakło radnych miejskich Józefa Galli oraz Marcina Ficy.

Mieszkańcy Miedoni rozpoczęli od nowego rozkładu jazdy autobusów miejskich. Nie podobała im się zmiana trasy linii nr 2, która po nowemu omija ulicę Wojska Polskiego. W tej sprawie sygnał z Miedoni był jednoznaczny, zaś prezes PK obiecał powrót linii na ul. Wojska Polskiego.

Kolejną sprawą były odległe terminy podłączenia instalacji gazowej do posesji. Niektórzy zainteresowani zmianą źródła ciepła otrzymali od firmy gazowniczej pismo z terminem na 2029 r. Prezydenci obiecali sprawdzić tę sprawę, lecz bardzo prawdopodobne, że ne wszystkie posesje w Miedoni zostaną zgazyfikowane w trakcie nadchodzącej rozbudowy infrastruktury gazowej.

Rolnicy z dzielnicy dopytywali, gdzie mogą składować worki po nawozach. Przyjęcia tego odpadu odmówiono im podczas niedawnej zbiórki odpadów argumentując, że śmieci powstające w gospodarstwach rolnych należy wywozić we własnym zakresie. Prezydenci uściślili, że rolnicy mogą oddawać zużyte opakowania u sprzedawcy lub bezpośrednio w EMPOL-u (tel. +48 887 227 003), który obsługuje odbiór śmieci na terenie Gminy Racibórz.

Pytano również o ekrany akustyczne wzdłuż budowanej drogi Racibórz – Pszczyna. Takie obietnice miały pojawiać się w przeszłości. Nie ma ich jednak zapisanych w projekcie budowlanym. Paweł Sosnowski wyjaśnił, że po wybudowaniu drogi zostaną przeprowadzone badania akustyczne i to na ich podstawie zostanie podjęta decyzja, czy powstaną tu ekrany dźwiękochłonne.

Poza wymienionymi sprawami mieszkańcy pytali o mniejsze remonty dróg, dofinansowania do solarów, zabezpieczenie ulic przed ciężarówkami oraz, w rozmowach bilateralnych z prezydentami, o sprawach indywidualnych.

Prezydent Dariusz Polowy powtórzył podziękowania dla całej dzielnicy za zaangażowanie w organizację tegorocznych dożynek miejskich, które ocenił jako duży sukces.

Dziś, 16 października, będzie miało miejsce spotkanie prezydenta z mieszkańcami dzielnicy Ostróg. Odbędzie się ono o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Cecylii 30.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here