Wzorowa postawa obywatelska doceniona przez komendanta

Wzorowa postawa obywatelska doceniona przez komendanta
Wzorowa postawa obywatelska doceniona przez komendanta

Sprawca zdarzenia z 12 października na ul. Opawskiej został ujęty przez świadka, gdyż chciał się oddalić. Świadek oczekiwał na przybycie policyjnego patrolu. Za taki czyn Pan Łukasz otrzymał od komendanta podziękowanie.  

16 października mł. insp. Krzysztof Żołądek w swoim gabinecie spotkał się z mieszkańcem Raciborza, który wykazał się odwagą i przyczynił się do zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy. Komendant podziękował za pomoc i podkreślił, że współpraca z tak życzliwym, odważnym i pełnym zaangażowania obywatelem, to dla policji zaszczyt.

- reklama -

W sobotni poranek 12 października br. dyżurny raciborskiej policji został poinformowany, że na ulicy Opawskiej w Raciborzu doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego, w którym zostało uszkodzone pięć pojazdów oraz ogrodzenie w dwóch posesjach. Z informacji przekazanej przez świadka wynikało także, że sprawca całego zdarzenia kierujący oplem został ujęty, gdyż chciał się oddalić z miejsca. Świadek oczekiwał na przybycie policyjnego patrolu.

Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez raciborskich stróży prawa, a następnie przewieziony do szpitala celem pobrania krwi, by ustalić, czy kierował swoim samochodem, będąc pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego.

Komendant podkreślił, że taki czyn stanowi niezwykłe wsparcie dla działań raciborskiej policji, a odwaga i determinacja Pana Łukasza zasługują na najwyższe uznanie. Chęć niesienia pomocy oraz kreowanie praworządnych zachowań godne są naśladowania. Natomiast sam wyróżniony oświadczył, że działał pod wpływem impulsu i nie mógł postąpić inaczej. Pan Łukasz powiedział, że gdyby sytuacja się powtórzyła, to jego reakcja będzie taka sama.

Podczas spotkania komendant na ręce Pana Łukasza przekazał pisemne podziękowania oraz drobne upominki z logo kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Życzył też mieszkańcowi Raciborza wszystkiego najlepszego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

/KPP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here