Wkrótce zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawić zegarek?

0
Zmiana czasu na zimowy
Wkrótce zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawić zegarek? Fot. freepik

W tym roku czas z letniego na zimowy przestawimy z soboty na niedzielę 26- 27 października. Zegarki należy przestawić godzinę do tyłu.

W tym roku zegarki przestawimy z 26 na 27 października o godzinę do tyłu. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów należy to zrobić z godz. 3:00 na 2:00, będziemy więc spać o godzinę dłużej.

- reklama -

W ostatnim czasie coraz więcej osób zauważa, że zmiana czasu przynosi więcej strat niż zysków. Podkreśla się wpływ tego zabiegu na złe samopoczucie czy fakt, że osoby pracujące w nocy mają wówczas dłuższy dyżur. Przypomnijmy jednak, że w takiej sytuacji pracownik ma prawo wybrać tę godzinę lub, jeśli nie dostanie takiej możliwości, otrzymać za nią wynagrodzenie.

W marcu Parlament Europejski, po obszernych konsultacjach, przegłosował dyrektywę zgodnie z którą zakończy się przestawianie czasu z letniego na zimowy i z zimowego na letni. Ten proces będzie jednak przebiegał stopniowo, a ostatnia zmiana czasu ma nastąpić w 2021 roku. Wtedy kraje członkowskie mają zdecydować, czy pozostaną w czasie letnim czy zimowym.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here