Mieszkańcy centrum chcą mniejszych ogródków piwnych na rynku

Spotkanie mieszkańców z prezydentem
17 października odbyło się kolejne z cyklu spotkań prezydenta Dariusza Polowego z mieszkańcami dzielnic Raciborza. Tym razem w Bibliotece przy ul. Kasprowicza zebrali się mieszkańcy centrum miasta.

W ramach spotkań z mieszkańcami prezydent Dariusz Polowy odwiedził centrum Raciborza 17 października. Mieszkańcy apelowali do prezydenta w sprawie ogródków piwnych na rynku czy chodników wymagających remontów. 

Tym razem spotkanie odbyło się w Bibliotece przy ul. Kasprowicza. Uczestniczył w nim także zastępca prezydenta Dominik Konieczny.

- reklama -

Główne potrzeby i sprawy poruszone na spotkaniu:

– Zagospodarowania zielonego placu przy ul. Ogrodowej. Wielu skarżyło się, że na tym terenie stale odbywają się libacje. Ponadto mieszkańcy martwili się, że na działce powstanie jakieś zabudowanie. Jest to jednak działka prywatna i prezydent nie ma wpływu na jej zagospodarowanie.
– Zbyt duże ogródki piwne na rynku. Szczególnie mieszkańcy ścisłego centrum narzekali na sposób prowadzenia działalności przez restauratorów. Życzyliby sobie mniejszej liczby parasoli i krzesełek.
– Chodniki wymagające remontów przy ulicach Podwale, Eichendorffa, Bema, Odpoczynkowej.
– Młodzież, która pali papierosy, z ręką w kieszeni lub na telefonie, wraca ze szkoły przez pasy drogowe, blokując tym samym ruch samochodów. Przez to tworzą się korki. Powinna się tym zając straż miejska.
– Udrożnienie komunikacji na ulicy Browarnej. Na jezdni ul. Solnej wymiana kostki na asfalt. Przywrócenie połączenia ul. Mickiewicza z Kolejową.
– Zabezpieczenie starego szpitala oraz postawienie sygnalizacji świetlnej na ul. Staszica (przy SP 13).
– Ograniczenie prędkości jazdy na ulicach Opawska, Bema, Kościuszki do 40 km/h.
– Dodatkowe wsparcie dla schroniska dla zwierząt.
– Zaniedbany śmietnik i biegające szczury na wewnętrznym podwórku między ul. Różyckiego, Stalmacha i Londzina.
– Teren ulicy Długiej od podwórek jest zaniedbany. Poza tym młodzież z pobliskiego
– Ekonomika nie dba o zdrowie, zamiast tego przychodzi tu palić papierosy i śmiecić.
– Sklepy z Centrum produkują zbyt dużo śmieci. Żeby było więcej kultury wśród mieszkańców.
– Przystosować tabor komunikacji miejskiej dla osób niepełnosprawnych oraz stworzyć dodatkowe pomieszczenie w Urzędzie Miasta dla osób nie mogących wejść po schodach.
– Prośba, aby zabronić wycinki drzew na terenach, które miasto sprzedaje, do chwili rozpoczęcia inwestycji. Przeszkolić wspólnoty mieszkaniowe w zakresie przycinki drzew i krzewów.
– W ruderze przy ul. Solnej mnożą się gołębie.
– Racibórz potrzebuje obwodnicy.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. „Młodzież, która pali papierosy, z ręką w kieszeni lub na telefonie, wraca ze szkoły przez pasy drogowe, blokując tym samym ruch samochodów. Przez to tworzą się korki. Powinna się tym zając straż miejska.” – za co powinna ich karac straz miejska? za trzymanie rak w kieszeni czy przechodzenie przez jezdnie w wyznaczonym do tego miejscu? Autor tego „donosu” powinien raz na jakis czas odejsc od okna i znalezc sobie inne hobby.

  2. Ta pani która chciała przebicia Mickiewicza czy zrobienie Solnej i innych z jedno na dwukierunkowy chciała też aby zielone podwórka na Długiej zamienić na parkingi bo ona nie ma gdzie postawić swojego auta.Z tego powodu chce ludziom samochody pod okna wkładać a zabrać im zieleń .Ja cię ,dać ją na Starowiejską to szybo zmieni zdanie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here