Wkrótce rusza budowa ronda przy Mechaniku

Mechanik rondo
Zadanie obejmuje budowę skrzyżowania typu rondo turbinowe w miejsce istniejącego skrzyżowania skanalizowanego z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu DW935 z DW919. Fot. UM Racibórz

W ramach remontu skrzyżowanie przy raciborskim Mechaniku zostanie przebudowane na rondo turbinowe. Rozpoczęcie prac 28 października.

– Drodzy kierowcy! Mająca ruszyć lada chwila budowa ronda turbinowego przy Mechaniku i remont drogi wojewódzkiej do Rzuchowa w tym roku nie powinny spowodować dużych utrudnień w ruchu drogowym – podaje raciborski magistrat.

- reklama -

Jak poinformował Ryszard Pacer – rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich, prace przy przebudowie DW 935 mają się rozpocząć 28 października. Będą to jednak roboty polegające na przebudowie infrastruktury technicznej w kilku miejscach odcinka objętego przebudową. Możliwe będą utrudnienia polegające na zwężeniu jezdni. Nie przewiduje się ruchu wahadłowego. Prace drogowe i związany z tym ruch wahadłowy, nastąpią wiosną przyszłego roku.

Budowa ronda obok Mechanika i przebudowa Drogi Wojewódzkiej 935 do Rzuchowa to zadania realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Łączny koszt przebudowy wyniesie ponad 103 mln zł.

PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA DW 935 Z DW 919 W RACIBORZU
Koszt: 11 590 932 zł

Zadanie obejmuje:

– budowę skrzyżowania typu rondo turbinowe w miejsce istniejącego skrzyżowania skanalizowanego z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu DW935 z DW919
– przebudowę drogi wojewódzkiej nr 935 na odcinku od mostu nad Odrą (bez obiektu inżynierskiego) tj. od km ~1+145 do km ~1+532)
– przebudowę wlotów pozostałych dróg krzyżujących się z drogą wojewódzką nr 935 tj. ulicy Zamkowej i ulicy Armii Krajowej (DW919) w zakresie niezbędnym do poprawnego dowiązania do stanu istniejącego
– budowę/przebudowę chodników i ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszorowerowych
– budowę oświetlenia ulicznego
– budowę/przebudowę zatok przystankowych, z rezerwą miejsca na lokalizację wiat przystankowych
– budowę/przebudowę elementów systemu odwodnienia powierzchniowego
– instalację urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego
– rozbiórkę elementów dróg i ulic
– rekultywację terenów po wykonanych rozbiórkach istniejących odcinków dróg i innych  urządzeń infrastruktury technicznej

PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 935
Koszt: 91 918 905 zł

Zadanie obejmuje:

– wykonanie nawierzchni drogi wojewódzkiej klasy G wraz z podbudową i urządzenia bezpieczeństwa ruchu (oznakowanie, sygnalizacje świetlne, oświetlenie, bariery ochronne i balustrady)
– przebudowę skrzyżowań z drogami
– budowę/przebudowę chodników i ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszo – rowerowych
– ujednolicenie poboczy
– budowę zatok przystankowych,
– budowę zatok kontroli pojazdów,
– budowę dodatkowych pasów ruchu do relacji skrętnych

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj