Stowarzyszenie Spektrum świętuje 5-lecie działalności [ZDJĘCIA]

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum

W programie konferencji znalazła się m.in. prezentacja historii powstania i działalności stowarzyszenia, występy artystyczne oraz wystawa zdjęć i prac plastycznych.

22 października na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się konferencja jubileuszowa Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum pod hasłem „5 lat razem”. Gości przywitała prezes stowarzyszenia Małgorzata Jańska. Na scenie zaprezentowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu z teatrem cieni (op. Katarzyna Bartkowiak-Bucyk) i podopieczni Spektrum (op. Izabela Roj, Katarzyna Rożek, Tomasz Kilanowski). Przybyli wysłuchali także historii powstania i działalności stowarzyszenia. W programie znalazł się też występ gości specjalnych: sopranistki Gabrieli Orłowskiej de Silva i prof. Katarzyny Makowskiej. Konferencji towarzyszyły wystawy: fotografii „Podpatrzone” Jacka Mielczarka i prac plastycznych wykonanych przez podopiecznych Spektrum i ich rodziców. Nie zabrakło oczywiście tortu urodzinowego.

- reklama -

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum to grupa rodziców z powiatu raciborskiego, która postanowiła stworzyć dla swoich małoletnich, a także dorosłych już dzieci z zaburzeniami rozwojowymi oraz niepełnosprawnością miejsce i warunki do radosnego i zrównoważonego rozwoju. Miejsce, gdzie dzieci będą mogły się swobodnie pobawić, ale także gdzie będą miały tak potrzebną dla nich terapię. W ich gronie znajdują się głównie dzieci ze spektrum autyzmu, Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, porażeniem mózgowym oraz niepełnosprawnością sprzężoną.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here