Zmienia się teren wokół Izby Regionalnej w Krzanowicach [ZDJECIA]

Zmienia się teren wokół Izby Regionalnej w Krzanowicach
Zmienia się teren wokół Izby Regionalnej w Krzanowicach

Zamontowano wiatę ogrodową, ławki i stoliki do konsumpcji, a także stojaki na rowery.

15 października zakończono prace budowlane przy nowo powstałej Izbie Regionalnej w Krzanowicach. Teren stopniowo będzie się zmieniał w miejsce, gdzie będzie można odpocząć, zrelaksować się, połączyć odpoczynek z aktywnym zwiedzaniem edukacyjnym.

- reklama -

Obecnie pozyskano środki finansowe w ramach konkursu urzędu marszałkowskiego w ramach „Inicjatywy lokalnej”. Zamontowano wiatę ogrodową, ławki i stoliki do konsumpcji, stojaki na rowery. Całe podłoże zostało utwardzone kostką brukową, aby w pełni w móc komfortowo korzystać z tego miejsca. W ramach inwestycji wytyczone zostały ścieżki, oraz wyrównano terenu wokół budynku izby. Zamontowana zostanie tam jeszcze lampa w celu umożliwienia wypoczynku także po zmroku. Ze względu na to, iż teren ten pełni funkcję historyczno-edukacyjną, zamontowano tablice upamiętniającą obchody 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego.

Prace budowlane wyceniono na kwotę 50 000,00 zł, z czego sołectwo Moravia uzyskało dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego rzędu 25 000,00 zł.

Ponadto na wiosnę zakwitnie tam ponad 1000 różnokolorowych żonkili. A wszystko to za sprawą wspólnej akcji Gminy Krzanowice i partnerskiego miasta Salzbergen, które zainicjowało akcje upiększenia swoich miast. Do akcji przyłączyła się szkoła w Krzanowicach, Placówka Wsparcia Dziennego – świetlica w Krzanowicach oraz mieszkańcy gminy Krzanowice, którym Urząd Miasta niezmiernie dziękuje za pomoc.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here