Pippi Pończoszanka w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Pippi Pończoszanka w raciborskiej bibliotece
Pippi Pończoszanka w raciborskiej bibliotece

Pippi Pończoszanka, bohaterka powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren wydanej w 1945 roku, bawi pokolenia. A czy znają ją młodzi czytelnicy w Raciborzu?

Kto jest najsilniejszą, najbogatszą i najbardziej samodzielną dziewczynką na świecie? Oczywiście Pippi Pończoszanka z Willi Śmiesznotki! W raciborskiej bibliotece odbył się konkurs wiedzy z dwóch pierwszych tomów z serii: „Pippi Pończoszanka” i „Pippi wchodzi na pokład” autorstwa Astrid Lindgren.

- reklama -

Śpi z głową pod kołdrą i butami na poduszce. Tłucze naczynia zamiast je pozmywać i nie zna tabliczki mnożenia. Za to potrafi podnieść konia, nie boi się duchów ani tygrysów, poświęci wszystko dla swoich przyjaciół i wyciągnie ich nawet z paszczy rekina. Pippi Pończoszanka – bohaterka powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren wydanej w 1945 roku – bawi pokolenia. A czy znają ją młodzi czytelnicy w Raciborzu?

Uczestnicy konkursu, który odbył się w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 zmierzyli się m.in. z takimi pytaniami: jak Pippi nazywała tabliczkę mnożenia? Dlaczego nosiła za duże buty? I gdzie trzymała swojego konia? Oczywiście wszyscy byli świetnie przygotowani i znali odpowiedzi na prawie wszystkie, nierzadko trudne pytania.

Wyniki konkursu:
1. Płonka Liliana
2. Rowińska Natalia
3. Rowińska Hanna
4. Płonka Krzysztof
5. Bielecka Antonina

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkami i pamiątkowymi dyplomami.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here