Miejski odkurzacz na testach w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Miejski odkurzacz na testach w Raciborzu
Miejski odkurzacz na testach w Raciborzu

Odkurzacz może zbierać drobne śmieci z chodników, jak również szklane butelki lub stłuczkę.

Raciborski rynek został dziś, 24 października, częściowo uprzątnięty przy pomocy odkurzacza miejskiego Glutton. Elektryczne urządzenie przyjechało do Raciborza na zaproszenie prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego, Bogdana Gawliczka. – Chcemy poznać zasadę działania tego odkurzacza. Nasi pracownicy już go testowali. Obecnie rozważamy zakup takiego odkurzacza. To jednak zależy od ekonomii – powiedział Bogdan Gawliczek.

- reklama -

Glutton jest zasilany na akumulatory. Czas pracy na jednym ładowaniu producent określa na do 16 godzin. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, na szerokość mieści się we framudze drzwi. Jego głównymi zaletami jest cicha praca oraz brak kurzu przy sprzątaniu. Ma regulowaną moc, może odkurzać drobne śmieci z chodników, jak również szklane butelki lub stłuczkę. Odkurzacz jest obsługiwany przez jedną osobę. Jako zasobnik śmieci stosuje się w nim popularne kubły, które łatwo wymienić.

Glutton jest obecny w kilkunastu miastach Polski, lecz największą ich liczbę można napotkać w czeskiej Pradze – kilkadziesiąt sztuk. O tym, czy urządzenie trafi na stałe na raciborskie ulice, zdecydują kwestie finansowe. Prezes PK chce do tego zakupu przekonać władze miasta.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here