XIX Śląski Mityng Olimpiad Specjalnych w ZSOMS [ZDJĘCIA]

XIX Śląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych Racibórz 2019
XIX Śląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych Racibórz 2019

Niepełnosprawni sportowcy z całego Śląska wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych w ZSOMS zorganizowanych przez Animusz Racibórz.

30 października Racibórz po raz kolejny stał się stolicą lekkiej atletyki dla sportowców Olimpiad Specjalnych. W hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego odbył się XIX Śląski Mityng Olimpiad Specjalnych. Organizatorem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych Animusz działający w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu, a współorganizatorami – Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska Śląskie, ZSZ i ZSOMS. W mityngu wzięli udział sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową z klubów z całego woj. śląskiego, w tym Animusz Racibórz i Huragan Racibórz.

- reklama -

Zadaniem Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie całorocznego cyklu treningów i zawodów sportowych w różnych olimpijskich dyscyplinach sportowych dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną, zapewnienie ciągłej możliwości rozwijania sprawności fizycznej, demonstrowania odwagi, dzielenia się radością ze zdobytych nagród oraz nawiązywanie przyjaźni pomiędzy rodzinami, innymi zawodnikami i społecznością lokalną. Słowa przysięgi brzmią: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj