Koncert i konkurs, czyli Gwiazdka Serc oczami młodych artystów

0
Konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny

Po raz pierwszy koncertowi Gwiazdka Serc towarzyszy konkurs plastyczny organizowany przez Raciborską Izbę Gospodarczą przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury.

13 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się XIX edycja koncertu charytatywnego Gwiazdka Serc, ale już teraz można przygotowywać prace na konkurs plastyczny adresowany do uczniów raciborskich szkół podstawowych i placówek. Do udziału w konkursie zaprasza organizator wydarzenia – Raciborska Izba Gospodarcza i współorganizator konkursu – Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

- reklama -

Temat konkursu to hasło przewodnie tegorocznego koncertu, czyli „Gwiazdka jak z bajki”. Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów klas IV-VIII raciborskich szkół podstawowych i placówek.

– Temat jest bardzo szeroki, związany zarówno ze świętami, jak i z bajkami. Młodzi artyści muszą się zastanowić, jak kreatywnie połączyć te dwa elementy i przelać je na papier. Mamy nadzieję, że za sprawą konkursu wzrośnie świadomość o naszym wydarzeniu, które niejednokrotnie pomaga właśnie dzieciom i placówkom, do których jest adresowany. Chcemy, aby idee dobroczynności i działań charytatywnych były praktykowane i rozpowszechniane przez młodych ludzi, bo być może to właśnie oni w przyszłości będą zaangażowani w organizację kolejny edycji koncertu charytatywnego Gwiazdka Serc – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Prace związane z tematem Gwiazdki można składać do 6 grudnia 2019 r. w siedzibie Raciborskiej Izby Gospodarczej przy ulicy Batorego 7 (pierwsze piętro), informacje o wyróżnionych pracach zostaną podane 11 grudnia na stronie www.rig-raciborz.pl i oficjalnym fanpage’u wydarzenia – www.facebook/GwiazdkaSerc. Zwycięskie pracy zostaną zaprezentowane w formie wystawy w dniu koncertu w Raciborskim Centrum Kultury.

Szczegóły konkursu regulamin i karta zgłoszenia dostępne tutaj: https://bit.ly/2r0Mvr5

Czytaj także: XIX edycja Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc w Raciborskim Centrum Kultury 13 grudnia

konkurs rig

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here