Koncert i konkurs, czyli Gwiazdka Serc oczami młodych artystów

Konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny

Po raz pierwszy koncertowi Gwiazdka Serc towarzyszy konkurs plastyczny organizowany przez Raciborską Izbę Gospodarczą przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury.

13 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się XIX edycja koncertu charytatywnego Gwiazdka Serc, ale już teraz można przygotowywać prace na konkurs plastyczny adresowany do uczniów raciborskich szkół podstawowych i placówek. Do udziału w konkursie zaprasza organizator wydarzenia – Raciborska Izba Gospodarcza i współorganizator konkursu – Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

- reklama -

Temat konkursu to hasło przewodnie tegorocznego koncertu, czyli „Gwiazdka jak z bajki”. Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów klas IV-VIII raciborskich szkół podstawowych i placówek.

– Temat jest bardzo szeroki, związany zarówno ze świętami, jak i z bajkami. Młodzi artyści muszą się zastanowić, jak kreatywnie połączyć te dwa elementy i przelać je na papier. Mamy nadzieję, że za sprawą konkursu wzrośnie świadomość o naszym wydarzeniu, które niejednokrotnie pomaga właśnie dzieciom i placówkom, do których jest adresowany. Chcemy, aby idee dobroczynności i działań charytatywnych były praktykowane i rozpowszechniane przez młodych ludzi, bo być może to właśnie oni w przyszłości będą zaangażowani w organizację kolejny edycji koncertu charytatywnego Gwiazdka Serc – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Prace związane z tematem Gwiazdki można składać do 6 grudnia 2019 r. w siedzibie Raciborskiej Izby Gospodarczej przy ulicy Batorego 7 (pierwsze piętro), informacje o wyróżnionych pracach zostaną podane 11 grudnia na stronie www.rig-raciborz.pl i oficjalnym fanpage’u wydarzenia – www.facebook/GwiazdkaSerc. Zwycięskie pracy zostaną zaprezentowane w formie wystawy w dniu koncertu w Raciborskim Centrum Kultury.

Szczegóły konkursu regulamin i karta zgłoszenia dostępne tutaj: https://bit.ly/2r0Mvr5

Czytaj także: XIX edycja Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc w Raciborskim Centrum Kultury 13 grudnia

konkurs rig

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj