Przedszkolaki z Rud poznają bibliotekę

0
Przedszkolaki z Rud poznają bibliotekę
Przedszkolaki z Rud poznają bibliotekę

Dzieci poznały tajniki biblioteki, zaznajomiły się z zasadami obowiązującymi podczas czytania książek oraz poznały ciekawy księgozbiór znajdujący się w książnicy.

W październikowy poranek do rudzkiej biblioteki zawitały przedszkolaki z grup Pszczółki i Krasnoludki wraz z paniami nauczycielkami: Beatą Chromik i Mariolą Piontek. W czasie spotkania nie obyło się bez piosenek i ciekawych tematów. Dzieci poznały tajniki biblioteki, zaznajomiły się z zasadami obowiązującymi podczas czytania książek oraz poznały ciekawy księgozbiór znajdujący się w książnicy. Aby nie było nudno, rozwiązywały wspólnie zagadki, tańczyły, a pod koniec spotkania dzieci własnoręcznie wykonały piękne zakładki do książki. Podczas zajęć Krasnoludki odnalazły specjalnego gościa, który od dziś będzie im towarzyszył w czasie specjalnych zajęć organizowanych w ramach projektu realizowanego przez Przedszkole w Rudach. Na zakończenie owocnej wizyty w bibliotece cztero- i pięciolatki zostały obdarowane odznakami przygotowanymi specjalnie dla nich przez bibliotekarki.

- reklama -

Dzieci w dobrych humorach, w rytm piosenki „Pociąg” powróciły do przedszkola, aby po wyczerpujących zajęciach posilić się pysznym obiadkiem przygotowanym przez niezawodne panie kucharki. – Kochamy takie odwiedziny umożliwiające pokazanie dzieciom, że biblioteka to wspaniałe, przyjazne im miejsce. Serdecznie zachęcamy rodziców oraz opiekunów do odwiedzania nas wraz ze swoimi milusińskimi. Do zobaczenia w bibliotece! – zachęca rudzka książnica.

fot. Przedszkole w Rudach
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here