Przebudowa Łąkowej i Kościuszki oficjalnie zakończona

Łąkowa Kościuszki zakończenie remontu
Starosta raciborski Grzegorz Swoboda ocenił współpracę przy tym zadaniu z miastem jako wzorową.

Inwestycja obejmowała przebudowę jezdni wraz z wykonaniem dodatkowego pasa ruchu – prawoskrętu z ul. Tadeusza Kościuszki na ul. Łąkową. 

Wczoraj (30.10) symbolicznie prezydent i starosta spotkali się na skrzyżowaniu Łąkowej i Kościuszki, by podziękować sobie za współpracę przy realizacji przebudowy odcinka drogi powiatowej nr 3548S od rejonu skrzyżowania ul. Łąkowej z ul. Gwiaździstą do skrzyżowania ulicy Tadeusza Kościuszki z ul. Wandy. Procedury odbioru inwestycji zakończyły się 24 października. Inwestorem jest Powiat Raciborski, wykonawcą P.H.U. „DOMAX” z Boronowa. Wartość zadania opiewała na 6 486 223,92 złotych.

- reklama -

Miasto zawarło z Powiatem umowę w sprawie pomocy finansowej na wykonanie tego zadania. W tegorocznym budżecie na ten cel zabezpieczono 1 986 000 złotych.

– To w ostatnim czasie jedne z najlepiej wydanych pieniędzy gminnych. Ta formuła polegająca na tym, że miasto wspiera powiat w zakresie realizacji inwestycji drogowych się sprawdziła. Cieszymy się z tego co już zostało zrobione. Niezależnie od tego, już teraz rozmawiamy z Panem Starostą o remoncie kolejnych odcinków, tak aby cała ul. Kościuszki i dalej ul. Kolejowa odpowiadały standardom XXI wieku. – przyznaje Dariusz Polowy, prezydent miasta Racibórz

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda ocenił współpracę przy tym zadaniu z miastem jako wzorową.

– Możemy cieszyć się nowo wyremontowanym odcinkiem ul. Łąkowej i Kościuszki, i formalnie przekazać ją mieszkańcom. Mam nadzieję, że będzie długo służyła. Wszystkie te uwagi, które zgłaszali zarówno mieszkańcy jak i radni zostały uwzględnione. Myślę, że inwestycja znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku drogi. – mówił dziś Grzegorz Swoboda, starosta powiatu raciborskiego

Inwestycja obejmowała przebudowę jezdni wraz z wykonaniem dodatkowego pasa ruchu – prawoskrętu z ul. Tadeusza Kościuszki na ul. Łąkową. Wykonana została nowa konstrukcja drogi oraz nowy pakiet warstw bitumicznych, przebudowane zostały chodniki i istniejąca ścieżka rowerowa. Wykonano nowy odcinek ścieżki rowerowej od ul. Josepha Von Eichendorffa do ul. Wandy i nowe zatoki autobusowe wraz z peronami.

Równolegle prowadzone były trzy zadania, które z powodzeniem udało się razem spiąć: Największa to oczywiście przebudowa ul. Łąkowej/Kościuszki. Równolegle wykonywana była przez Miasto Racibórz poprawa oświetlenia ulicznego, a Zakład Wodociągów i Kanalizacji budował nową sieć wodociągową na tym odcinku.

– Droga jest kompletna, my widzimy asfalty, ścieżki rowerowe, chodniki, natomiast pod tym wszystkim jest jeszcze cała infrastruktura. To było trudne zadanie, ale wszystkie strony ze sobą współpracowały, a problemy – które rzecz jasna – pojawiały się w trakcie realizacji inwestycji były na bieżąco rozwiązywane. – wyjaśnia Roman Peikert, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

Zadanie było realizowane w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.

Kierowcy od blisko miesiąca mogą już bez przeszkód korzystać z nowej drogi. Zwracamy uwagę na nowe oznakowanie i zmianę pierwszeństwa przejazdu. Jadący od strony Rafako w kierunku pl. Konstytucji 3 Maja mają teraz pierwszeństwo. Dotąd musieli ustępować pojazdom jadącym Łąkową i skręcającym w Kościuszki. Ci kierowcy powinni mieć na uwadze, by nie jechać tędy na pamięć.

/UM Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj