Ekspert biblioterapii o tym, co i kiedy czytać dziecku [ZDJĘCIA]

Biblioteka Racibórz

Co i kiedy czytać dziecku na różnych etapach jego rozwoju? Jak pracować z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych? 30 października gościem raciborskiej biblioteki była dr Wanda Matras-Mastalerz – ekspert w dziedzinie biblioterapii.


Dr Wanda Matras-Mastalerz, autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu biblioterapii pokazała przywiezione ze sobą różne rodzaje książek: multisensoryczne, dotykowe, psychoedukacyjne czy terapeutyczne. Zaprezentowała także tzw. książki pierwszej pomocy, m.in. „Małą encyklopedię domowych potworów” Stanislava Marijanovića oraz książkę pop-up „Kolorowy potwór” Anny Llenas. Prowadząca zaprosiła również uczestników do wspólnej zabawy stymulującej obie półkule mózgowe oraz zaproponowała proste ćwiczenia trenujące koncentrację zaczerpnięte ze strony Mensy, podkreślając przy okazji, że nie ma lepszej metody w pracy z dzieckiem jak głośne czytanie książek! Przy okazji omawiania tematu pracy mózgu, zaprezentowano także książkę „Sen Alicji” prof. Jerzego Vetulaniego.

- reklama -

Spotkanie przyniosło zgromadzonym rodzicom garść praktycznych porad, jak dbać o rozwój emocjonalny dziecka oraz po jakie wartościowe lektury warto sięgać. Dla dzieci było to ciekawym sposobem na spędzenie popołudnia. Książki polecane przez dr Wandę Matras-Mastalerz można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj