Miasto upamiętni bł. Henkesa, który przebywał w raciborskim więzieniu

Piotr Klima Richard Henkes
Inicjatorem jest radny Piotr Klima Fot. screen z transmisji sesji Rady Miasta | Bł. ks. Richard Henkes Fot. waw.pallotyni.pl

Inicjatywa upamiętnienia błogosławionego, który był osadzony w raciborskim więzieniu wyszła od radnego Piotra Klimy. Na wczorajszej sesji Rada Miasta przyjęła uchwałę w tej sprawie.

Radny Piotr Klima wyszedł z inicjatywą upamiętnienia postaci bł. o. Richarda Henkesa – pallotyna, który był związany z Górnym Śląskiem i został osadzony w raciborskim więzieniu. Radny proponował, aby tablice upamiętniające błogosławionego pojawiły się na murach raciborskiego Zakładu Karnego. O sprawie pisaliśmy tutaj. 

- reklama -

Wczoraj Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie poparcia inicjatyw uczczenia pamięci bł. o. Richarda Henkesa. Przegłosowano ją większością 14 głosów. – Udziela się poparcia dla inicjatywy uczczenia pamięci bł. o. Richarda Henkesa. Uczczenie pamięci nastąpi w postaci wzniesienia pomnika (tablicy, obelisku) na terenie Zakładu Karnego w Raciborzu. Gmina Racibórz udzieli stosownej pomocy organizacyjnej, prawnej i finansowej dla wsparcia przedsięwzięcia, o którym mowa w § 1 – czytamy w uchwale.

Pełna biografia bł. Richarda Henkesa, którą zamieszczono w uchwale dostępna tutaj.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj