Zmiana koncepcji przebudowy raciborskiego dworca

PKP Rscibórz
Wariant nr 3 koncepcji przebudowy dworca z maja 2016 roku przedłożonej przez PKP.

Raciborski dworzec nie zostanie częściowo rozebrany i zmodyfikowany do postaci innowacyjnego parterowego dworca. PKP zmienia koncepcję, a dworzec w Raciborzu ma być dostosowany do krajobrazu miasta.

– Gmina Racibórz podtrzymuje akces współpracy przy założonej w planach inwestycyjnych PKP modernizacji budynku dworca kolejowego w Raciborzu na zasadzie przebudowy istniejącego obiektu, w ramach i na bazie przedłożonego w 2016 roku przez PKP wariantu nr 3. Zatem aprobujemy podjęcie dalszych działań zmierzających do zaprojektowania powierzchni, zgodnie z założeniami na cele publiczne, komercyjne i obsługę dworca, jak również zaaranżowanie powierzchni zewnętrznej wokół dworca, poprzez zabezpieczenie części obszaru pod funkcję ogólnodostępnego parkingu i wiat rowerowych. Prowadzimy w tym temacie rozmowy z PKP S.A. Oddziałem Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach. Spotkanie w siedzibie PKP Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach odbyło się 25 października. Wczoraj w tym samym temacie wiceprezydent Michał Fita spotkał się w Warszawie z prezes Małgorzatą Zielińską z PKP S.A i ministrem Michałem Wosiem – informuje Lucyna Siwek z Urzędu Miasta Racibórz.

- reklama -

O spotkaniu z prezes PKP S.A Małgorzatą Zielińską poinformował także minister, członek Rady Ministrów Michał Woś. – Ogłoszenie na projekt dworca zostanie zmienione z dworca systemowego, na ważny dla tkanki miejskiej duży dworzec. Termin składania ofert został przesunięty w związku z tym o 2 tygodnie – napisał na Facebooku Michał Woś.

https://www.facebook.com/mwosPL/posts/1760455554099320

Przypomnijmy, że informacje o stworzeniu w Raciborzu Innowacyjnego Dworca Kolejowego pojawiły się we wrześniu przy okazji przetargu PKP na wykonanie dokumentacji. Teraz PKP powraca do koncepcji wybranych w drodze konsultacji w 2016 roku (wariant trzeci przedstawiony na grafikach).

 

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj