Rodzinny Park Rekreacji i Czynnego Wypoczynku w Turzu otwarty [ZDJĘCIA]

Rodzinny Park Rekreacji i Czynnego Wypoczynku w Turzu otwarty
Rodzinny Park Rekreacji i Czynnego Wypoczynku w Turzu otwarty

Rodzinny Park Rekreacji i Czynnego Wypoczynku jest trzecią z czterech inwestycji zaplanowanych w sołectwie Turze.

29 października odbyło się uroczyste otwarcie Rodzinnego Parku Rekreacji i Czynnego Wypoczynku w Stefie Aktywności Fizycznej Sołectwa Turze.

- reklama -

Uroczystego otwarcia dokonali: burmistrz miasta Kuźnia Raciborska Paweł Macha, przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej Radosław Kasprzyk, zastępca przewodniczącego rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej oraz członek rady sołeckiej w Turzu Gerard Depta, sołtys sołectwa Turze Marcelina Waśniowska, prezes fundacji Górażdże – Aktywni w Regionie Urszula Proszowska, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turzu ksiądz Marcin Szaboń, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej Anna Kijek, mieszkanka Turza Alicja Skarupa oraz mieszkaniec Turza Roman Mosch.

Rodzinny park w Turzu powstał dzięki dofinansowaniu otrzymanym z trzech instytucji: Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Otwartych Stref Aktywności ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” i Fundacji Górażdże – Aktywni w Regionie.

Po uroczystym przecięciu wstęgi poświęcenia terenu dokonał proboszcz ksiądz Marcin Szaboń. Następnie zebrani goście udali się na grób trzech powstańców śląskich pochowanych na cmentarzu w Turzu, gdzie złożyli znicze w celu uczczenia ich pamięć w ramach obchodów 100. rocznicy trzech powstań śląskich.

Rodzinny Park Rekreacji i Czynnego Wypoczynku jest trzecią z czterech inwestycji zaplanowanych w sołectwie Turze. Wcześniejsze to budowa Wiejskiego Ośrodka Kultury oraz parking przy kościele parafialnym. Ostatnia z czterech zaplanowanych inwestycji to budowa przystani narzecze Odrze w Turzu.

Z powodu wcześniej zaplanowanych spotkań zawodowych w uroczystości nie uczestniczyli minister Michał Woś oraz minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Podziękowanie za pomoc w realizacji zadania burmistrz Paweł Macha przekazał na ręce ministra Michała Wosia dla obu ministrów dzień wcześniej w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj