Ile zapłacimy za wywóz śmieci? Prezydent unieważnił przetarg

0
Empol śmieci
Fot. Justyna Korzeniak

Prezydent Dariusz Polowy unieważnił przetarg na odbieranie odpadów komunalnych. Jedyna oferta firmy Empol opiewała na kwotę 10,757 mln złotych, a więc o 3 mln złotych więcej niż zakładano w magistracie.

Prezydent unieważnił przetarg na „Odbieranie odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie miasta Racibórz”. Taki ruch przewidywano wcześniej, gdy jedyna oferta w przetargu złożona przez firmę Empol opiewała na kwotę o 3 mln złotych większą, niż zakładało Miasto. Firma Empol za dwuletni wywóz śmieci zażądała 10 757 880 zł. W takiej sytuacji opłata śmieciowa od osoby wzrosłaby z 13,5 zł do około 19 zł.

- reklama -

– Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył: 7 200 000,00 zł brutto – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia.

Wiadomo już, że nie da uda się zachować dotychczasowej stawki, a więc mieszkańcy będą skazani na podwyżki. Magistrat liczy jednak, że cena może spaść poniżej 19 zł. Teraz czas na modyfikację zamówienia i nowy przetarg.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here