Ile zapłacimy za wywóz śmieci? Prezydent unieważnił przetarg

Empol śmieci
Fot. Justyna Korzeniak

Prezydent Dariusz Polowy unieważnił przetarg na odbieranie odpadów komunalnych. Jedyna oferta firmy Empol opiewała na kwotę 10,757 mln złotych, a więc o 3 mln złotych więcej niż zakładano w magistracie.

Prezydent unieważnił przetarg na „Odbieranie odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie miasta Racibórz”. Taki ruch przewidywano wcześniej, gdy jedyna oferta w przetargu złożona przez firmę Empol opiewała na kwotę o 3 mln złotych większą, niż zakładało Miasto. Firma Empol za dwuletni wywóz śmieci zażądała 10 757 880 zł. W takiej sytuacji opłata śmieciowa od osoby wzrosłaby z 13,5 zł do około 19 zł.

- reklama -

– Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył: 7 200 000,00 zł brutto – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia.

Wiadomo już, że nie da uda się zachować dotychczasowej stawki, a więc mieszkańcy będą skazani na podwyżki. Magistrat liczy jednak, że cena może spaść poniżej 19 zł. Teraz czas na modyfikację zamówienia i nowy przetarg.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj