Prezydent zapowiada przeprowadzkę otaczarni od nowego sezonu

PRD asfaltownia raciborz
Asfaltownia w Raciborzu Fot. archiwum portalu

Temat otaczarni zdominował spotkanie prezydenta z mieszkańcami Płoni. Ci, po wielu latach, mają nadzieję na zmianę lokalizacji uciążliwego sąsiada.

- reklama -

Otaczarnia należy do Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, którego właścicielem jest Miasto Racibórz. Zakład produkujący masę bitumiczno – asfaltową od lat uprzykrza życie mieszkańcom Płoni, którzy skarżą się na hałas, smród i brud. Nie dziwi więc, że właśnie ten temat zdominował spotkanie prezydenta Dariusza Polowego z mieszkańcami Płoni. Podczas wizyty wraz z wiceprezydentem Dominikiem Koniecznym poinformował, że 23 października wydano pozytywną decyzję środowiskową dotyczącą nowej lokalizacji otaczarni poza granicami Raciborza. Zmiana ma nastąpić wraz z początkiem nowego sezonu, a więc, jak wyjaśnia prezydent, od nowego roku kalendarzowego.

spotkanie prezydenta plonia
Fot. UM Racibórz

Podczas spotkania z mieszkańcami Płoni poruszono także temat uciążliwych samochodów ciężarowych na ul. Sudeckiej, zgłoszono potrzebę remontów chodników przy ul. Szkolnej, Srebrnej i Kanałowej czy remont ul. Tarnowskiej.

/źródło: UM Racibórz oprac. c/
- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj