Maja Kołpacka z weekendowym pasmem sukcesów wokalnych

Maja Kołpacka
Maja Kołpacka

Miniony weekend był bardzo rozśpiewany dla Mai Kołpackiej. Młoda raciborzanka reprezentowała bowiem nasze miasto w konkursach wokalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, odnosząc wiele sukcesów. 

W Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu odbył się w sobotę 9 listopada konkurs piosenki „ Solo Song w Industrii”. Był on otwarty dla wokalistów z całej Polski, a uczestnicy mogli startować w dwóch, z trzech proponowanych, kategoriach tematycznych. Maja zakończyła konkurs z najwyższą pulą nagród z możliwych zdobywając I miejsce w kategorii „Zapomniana melodia” i I miejsce w kategorii „Zaśpiewam Ci Polsko”.

- reklama -

W niedzielę zaś, w przeddzień Święta Niepodległości, w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej zagościli wokaliści z całej Polski w ramach Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Z piosenką do wolności”. Maja została laureatką II miejsca. Jako najmłodsza uczestniczka stanęła w szranki ze starszą młodzieżą i dorosłymi, gdyż konkurs był skierowany dla wokalistów od 13 do 26 roku życia, bez podziału na kategorie wiekowe.

Maja Kołpacka jest uczennicą VII klasy Szkoły Podstawowej Nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu. Uczęszcza także do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. S. Moniuszki w Raciborzu, gdzie kształci się w ostatniej już klasie fortepianu. Swoją pasję wokalną rozwija pod skrzydłami Elżbiety Biskup w Studiu Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie.

/materiał nadesłany publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj