Dzień Seniora w Krzyżanowicach [ZDJĘCIA]

Dzień Seniora w Krzyżanowicach
Dzień Seniora w Krzyżanowicach

Dzień Seniora przypadający na jesień jest okazją do corocznego spotkania i wspólnego świętowania członków krzyżanowickiego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Po raz kolejny restauracja Staruszek w Krzyżanowicach gościła seniorów lokalnego koła Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów, którzy chcieli uczcić swoje święto.

- reklama -

– Tym razem padło na wtorek 12 listopada, aby uczcić Dzień Seniora w gronie zrzeszonych członków krzyżanowickiego KERiI. Choć w tym przypadku święto to powinno zmienić swoją nazwę na „Dzień osób przeżywających swoją drugą młodość”, ponieważ tyle energii, radości z życia i dobrego humoru, co wypełniło tego wieczoru restauracyjną salę, może pozazdrościć niejeden młody – relacjonuje Urząd Gminy Krzyżanowice.

Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Grzegorz Utracki, który złożył seniorom życzenia:zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności i optymizmu życiowego, zaś kwiaty dla seniorów złożył na ręce Teresy Witeczek. Na święto krzyżanowickich seniorów zawitali również: dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, ksiądz proboszcz Jerzy Witeczek oraz wiceprzewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Raciborzu Katarzyna Łozińska.

Za zdrowie seniorów wzniesiono toast lampką wina, potem był obiad i słodki poczęstunek. Następnie przewodnicząca koła Maria Stanik przedstawiła plan wycieczek na najbliższy rok, a po niej przyszła kolej na część artystyczną, podczas której wystąpiła klasa z krzyżanowickiej podstawówki pod opieką Gertrudy Sycha. Dzieci zaśpiewały i zaprezentowały się w ślonskiej godce.

KERiI z Krzyżanowic w tym roku obchodził swoje 10-lecie istnienia. Wtedy do koła zapisały się 33 osoby. Obecnie koło zrzesza 124 członków, a jego liczba dalej rośnie.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj