Sukces młodych zapaśników Unii Racibórz [ZDJĘCIA]

Sukces młodych zapaśników Unii Racibórz
Sukces młodych zapaśników Unii Racibórz

Raciborscy zawodnicy wywalczyli w sumie trzy złote i jeden srebrny medal.

Wielki sukces zapaśników MKZ Unia Racibórz i zarazem uczniów ZSOMS w Raciborzu w Mistrzostwach Polski Młodzików. W zawodach, które odbyły się w miniony weekend w hali Areny Rafako, startowało 232 zawodników z 50 klubów z całego kraju. W rywalizacji, która odbywała się na bardzo wysokim poziomie sportowym, raciborscy zawodnicy wywalczyli w sumie trzy złote i jeden srebrny medal. Tytuł Mistrza Polski zdobyli: Kajetan Jakubowski w kategorii wagowej do 38 kg, który pokonał w finale Jakuba Wacha (Olimp Janów Lubelski), Phirun Ron w kategorii wagowej do 41 kg, który walkę finałową wygrał na punkty z Maciejem Bieleniem (UKS Talent Białołęka Warszawa) oraz Wojciech Iwanowski w wadze do 68 kg, który potwierdził swiją dominację, wygrywając zdecydowanie z Igorem Jarkiem (LUKS Athletic Wola Krzysztoporska). Na drugim stopniu podium stanął Karol Staniewicz w kategorii do 85 kg, który nieznacznie na punkty przegrał w finale z Mikołajem Dereniem (ULKS Zagłębie Wałbrzych). Niestety w walce o brązowy medal wyższość swoich przeciwników musieli uznać Ignacy Kosmala (44 kg) i Marcin Szymiczek (62 kg), którzy ostatecznie zajęli piąte pozycje.

- reklama -

Pozycje wywalczone przez pozostałych Unitów:
Bartłomiej Fiołka (35 kg) – XI m.
Mateusz Alot (44 kg) – XIX m.
Kacper Rostek (48 kg) – XIII m.
Kamil Janków (52 kg) – XIII m.
Aaron Kampka (52 kg) – XV m.
Kuba Mosek (52 kg) – XXV m.
Jan Lechoszest (52 kg) – XXVI m.
Igor Ochman (62 kg) – XVI m.
Kuba Wieczorek (68 kg) – XVIII m.
Patryk Tanżyna (75 kg) – XV m.

MKZ Unia Racibórz wygrał zdecydowanie klasyfikację drużynową, przez co potwierdził swoją wieloletnią dominację w grupie wiekowej młodzików. Drugie miejsce zajął UKS Jedynka Kostrzyn n/Odrą, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się GKS Cartusia Kartuzy. Warto nadmienić, że na przestrzeni 7 lat MKZ Unia Racibórz wygrywał drużynowo pięciokrotnie oraz dwukrotnie zajmował drugą pozycję w Mistrzostwach Polski Młodzików.

Klub dziękuje sponsorom za pomoc w organizacji tak ważnej dla niego i jego zawodników imprezy: Gazsystem, Jasfbg, Miasto Racibórz, Powiat Raciborski, Pakershop.

fot. MKZ Unia Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj