Święto seniorów w Krzyżanowicach

Seniorzy
Fot. UG Krzyżanowice

Obchodzony jesienią Dzień Seniora jest okazją do corocznego spotkania i wspólnego świętowania członków krzyżanowickiego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Kolejny raz krzyżanowiccy seniorzy zawitali do miejscowej restauracji Staruszek, aby świętować swój dzień. Wśród zaproszonych na uroczystość gości był wójt gminy Grzegorz Utracki, który złożył seniorom serdeczne życzenia. Podczas obchodów obecni byli także dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, ksiądz proboszcz Jerzy Witeczek oraz wiceprzewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Raciborzu Katarzyna Łozińska.

- reklama -

Za zdrowie seniorów wzniesiono toast lampką wina, potem był obiad i słodki poczęstunek. W dalszej części przewodnicząca koła Maria Stanik przedstawiła plan wycieczek na najbliższy rok, po niej przyszła kolej na część artystyczną. Występ dla seniorów przygotowali uczniowie szkoły podstawowej pod opieką Gertrudy Sycha.

KERiI z Krzyżanowic w tym roku świętował 10-lecie istnienia, wówczas do koła zapisały się 33 osoby. Aktualnie koło zrzesza 124 członków.

/UG Krzyżanowice oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj