Region: 19-latek nie ustąpił pierwszeństwa i stracił prawo jazdy

Wypadek w Rybniku

Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący fordem pumą 19-letni mieszkaniec Rybnika podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej oplem corsą 49-latce i doszło do zderzenia tych pojazdów.

Rybniccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło 18 listopada około godziny 10.00 na ulicy Chwałowickiej w Rybniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący fordem pumą 19-letni mieszkaniec Rybnika podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej oplem corsą 49-latce i doszło do zderzenia tych pojazdów. Następnie kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła z peugeotem. W wyniku tego zdarzenia ranna została 46-letnia kobieta i 14-letni pasażer opla corsy.

- reklama -

19-letniemu kierującemu fordem, który w rażący sposób naruszył przepisy, stróże prawa zatrzymali prawo jazdy. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Zobacz, w jakich sytuacjach najczęściej dochodzi do wypadków – kliknij tutaj.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj