Dzień Praw Dziecka w raciborskich szkołach [ZDJĘCIA]

Dzień Praw Dziecka w raciborskich szkołach
Dzień Praw Dziecka w raciborskich szkołach

Drugi dzień Ogólnopolskich Obchodów Dnia Praw Dziecka w Raciborzu to czas spotkań w szkołach z ekspertami Biura Rzecznika Praw Dziecka i instytucji wspierających, a także z samym Mikołajem Pawlakiem. Dzieci i młodzież uczestniczą ponadto w warsztatach i spektaklach profilaktycznych.

Spotkania z Rzecznikiem Praw Dziecka, przedstawienia teatralne dla dzieci i młodzieży, bezpłatne konsultacje z prawnikami Rzecznika Praw Dziecka, spotkania w szkołach – to zarys tego, czym dzisiaj, 22 listopada, żyje Racibórz w ramach Ogólnopolskich Obchodów Dnia Praw Dziecka, których jest gospodarzem.

- reklama -

– Dzieci mają swoje prawa, a my, dorośli, musimy sobie o nich przypominać. Każdy z nas powinien być rzecznikiem praw dzieci. Stać na ich straży. Ciąży na nas duża odpowiedzialność! – to słowa Mikołaja Pawlaka, Rzecznika Praw Dziecka, który dziś odbywał tournée po raciborskich szkołach i rozmawia z młodzieżą i dziećmi. Podobnie jak jego eksperci z Dziecięcego Telefonu Zaufania oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

W szkołach odbyły się zajęcia z uczniami m.in. na temat jasnego i ciemnego oblicza internetu. W trakcie spotkań młodzież dowiaduje się, jak nie dać się zhackować i dlaczego cyberprzestępcy mogą się nami interesować.

Marta Witkowska psycholog, specjalistka ds. edukacji cyfrowej Akademii NASK, wczoraj rozmawiała z nauczycielami i pedagogami szkolnymi o nowych trendach i wyzwaniach dla nauczycieli (i rodziców) cyfrowych nastolatków, przyglądając się niepokojącym, ale i pozytywnym zjawiskom w kontekście bezpieczeństwa w sieci, rozwiewając przy okazji kilka bardzo popularnych mitów o młodych internautach.

Finał Ogólnopolskich Obchodów Dnia Praw Dziecka w Raciborzu już jutro. Szczegóły: Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Raciborzu 21-23 listopada

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. A gdzie są prawa dziecka: do nauki , do realizacji marzeń ,do sportu ,stresowanie dzieci że szkołę zamkną w tej której się uczą rozdzielą z koleżankami i kolegami.To jest normalne gdzie dziecko ma swoje prawo !!!

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj