„Od przedszkola do książkowego mola” w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

„Od przedszkola do książkowego mola” w raciborskiej bibliotece
„Od przedszkola do książkowego mola” w raciborskiej bibliotece

Spotkania z autorami oraz ilustratorami książek dla dzieci, warsztaty dla rodziców, konkurs plastyczny i spektakl teatralny – dla dzieci z Przedszkola nr 2 i 10 ostatnie miesiące wypełnione były częstymi wizytami w raciborskiej bibliotece w związku z realizacją projektu „Od przedszkola do książkowego mola”.

Projekt „Od przedszkola do książkowego mola” miały na celu wzmocnienie funkcji biblioteki, jako ośrodka animującego kulturę i aktywizującego społeczność lokalną, w szczególności dzieci przedszkolne z Przedszkola nr 10 oraz Przedszkola nr 2, jak również ich rodziców.

- reklama -

21 listopada w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży podsumowano projekt. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia „Trzy świnki” w wykonaniu Studia Teatralnego Sztuka z Trzebini. Aktorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy, co wywołało radość i aplauz wszystkich młodych widzów. Nie zabrakło oczywiście prezentacji zdjęć, dzięki którym dzieci mogły jeszcze raz przeżyć spotkania z Elizą Piotrowską, Wojciechem Widłakiem, Waldemarem Cichoniem, Piotrem Sochą, Danielem de Latourem, Agnieszką Żelewską, Justyną Styszyńską czy aktorką Edytą Jungowską. Podsumowując projekt, nie można zapomnieć także o spotkaniu dla rodziców z dr Wandą Matras-Mastalerz – ekspertem w dziedzinie biblioterapii.

Jednym z elementów projektu był również konkurs plastyczny pod hasłem „Mój bajkowy bohater”. Wśród licznych rysunków znalazły się podobizny m.in. Batmana, Pana Kuleczki, Pippi Pończoszanki, Kopciuszka, Prosiaczka czy Reksia. Organizatorzy docenili prace dziesięciu przedszkolaków – otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Ponadto wszystkie dzieci biorące udział w projekcie otrzymały płócienne plecaki, książki, magnesy z hasłem zachęcającym do czytania książek oraz słodkości.

Projekt „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj