Robert Myśliwy zabrał głos w sprawie likwidacji szkoły w Raciborzu

Robert Myśliwy
Robert Myśliwy zabrał głos w sprawie planów likwidacji jednej z raciborskich podstawówek Fot. materiały prasowe

Były naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Robert Myśliwy skomentował plany likwidacji jednej z raciborskich szkół podstawowych.

Były naczelnik oświaty Robert Myśliwy wydał oświadczenie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych na profilu pod nazwą NIE dla likwidacji raciborskich szkół. Robert Myśliwy ustosunkował się do słów prezydenta Dariusza Polowego, jakie padły na spotkaniu prezydenta z rodzicami uczniów kilku szkół podstawowych. Sprawa dotyczy dokumentu firmy Vulcan.

- reklama -

Pełna treść:

„Prezydent Polowy mija się z prawdą. Nie otrzymał ode mnie ww. dokumentu firmy Vulcan. W ogóle ze mną na ten temat nie rozmawiał. Najwyraźniej go też nie przeczytał, bo nie ma w nim ani słowem o zamykaniu żadnej z wymienionych szkół w centrum miasta. Poza tym ww. materiał miał charakter poglądowy i pomocniczy, a dziś już tylko historyczny, bo nie uwzględnia zmian, jakie zaszły w wyniku ewolucji prawa oświatowego. Poza tym Rada Miasta, w tym obecni radni koalicji rządzącej, prawie jednogłośnie odrzucili propozycje optymalizacji sieci szkół, zawartych w tzw. karcie informacyjnej, sporządzonej m. in. na bazie analizy vulcanowskiej, na którą Szanowny Pan Prezydent dzisiaj się powołuje. Nieprawdziwe są też dane dotyczące kosztów sporządzenia tego dokumentu. Przywoływana kwota dotyczy dwóch opracowań tj. ww. analizy oraz tzw. nowej parametryzacji.

Z poważaniem. Robert Myśliwy”

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj