Koncert Lao Che w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

Hubert Dobaczewski i Lao Che
Hubert Dobaczewski i Lao Che

Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Fryderyka w kategorii Rock w roku 2016 i 2019.

24 listopada w Raciborskim Centrum Kultury wystąpił zespół Lao Che. Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi, a wraz z upływem koncertu coraz więcej osób opuszczało swoje miejsca, by bawić się bezpośrednio pod sceną i w przejściach.

- reklama -

Lao Che to płocki zespół założony w 1999 roku. Od tego czasu wydał siedem albumów. Ich pomysł na muzykę to ciągłe poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu. Ich muzyka łączy w sobie elementy rocka, hip hopu, elektroniki czy jazzu i funka. Znakiem rozpoznawczym są koncept-albumy takie jak „Gusła”, „Gospel” , „Powstanie Warszawskie”, ”Dzieciom” czy też najnowszy album „Wiedza o Społeczeństwie”. Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Fryderyka w kategorii Rock w roku 2016 i 2019.

Zespół występuje w składzie: Rafał Borycki – bas, wokal, Mariusz Denst – sampler, wokal, Hubert Dobaczewski – wokal, gitara, Maciek Dzierżanowski – instrumenty, perkusyjne, sampler, wokal, Michał Jastrzębski – perkusja, Karol Gola – saksofon, flet, klawisze, Filip Różański – instrumenty klawiszowe, wokal.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj