Raciborzanki poznały tajniki masażu Shantala

biblioteka masaz (4)

Stymuluje układ nerwowy, usprawnia krążenie, uspokaja i relaksuje a dodatkowo pozwala nawiązać głęboką więź z dzieckiem. Mowa o masażu Shantala, który był tematem kolejnego ciekawego wykładu z elementami warsztatu zorganizowanego przez bibliotekę w Ocicach.

Tak mógłby się rozpoczynać każdy weekend! Przy blasku świec, relaksującej muzyce i na wygodnych pufkach każdy z uczestników mógł liczyć na odrobinę relaksu po ciężkim tygodniu pracy. Na początku prowadząca fizjoterapeutka dzieci i niemowląt Magdalena Procajło zaprezentowała wykład „Masaż Shantala jako jeden z elementów prawidłowej stymulacji dziecka”. Obecne na spotkaniu kobiety w ciąży i mamy z młodszymi dziećmi poznały podstawowe techniki masażu oraz warunki niezbędne do osiągnięcia zamierzonego efektu, takie jak odpowiednia temperatura pomieszczenia, nastrojowe światło, wygodna pozycja czy równie istotne – odpowiednie nastawienie zarówno osoby masującej jak i masowanej. Po części teoretycznej, każdy mógł wypróbować masażu w parze z innym uczestnikiem.

- reklama -

Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że odrobina przyjemności należy się każdemu, dlatego zarówno organizatorzy jak i prowadząca zapewnili, że warsztaty masażu Shantala powrócą jeszcze do biblioteki.

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj