Ekodoradca od stycznia w Urzędzie Miasta w Raciborzu

Ekodoradca od stycznia w Urzędzie Miasta w Raciborzu
Ekodoradca od stycznia w Urzędzie Miasta w Raciborzu

Podpisy pod porozumieniem złożyli prezydent Raciborza i wiceprezes WFOŚiGW w Katowicach.

Miasto Racibórz i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zawarły dziś, 26 listopada, porozumienie ustalające zasady wspólnej realizacji Programu „Czyste Powietrze”. Dzięki temu od stycznia 2020 r. w raciborskim magistracie pracować będzie ekodoradca – przeszkolony urzędnik do obsługi mieszkańców – wnioskodawców – w procesie składania wniosków i uzyskiwania dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze.

- reklama -

WFOŚiGW wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje program priorytetowy „Czyste powietrze”, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Do dziś porozumienia o współpracy w obsłudze Programu „Czyste Powietrze” podpisały 22 gminy z terenu województwa śląskiego, a kolejne zgłaszają chęć współpracy.

Deklaracja współpracy ze strony gmin jest dobrowolna i ma na celu zwiększenie dostępności oraz możliwość dotarcia do jak największej liczby mieszkańców województwa. Umożliwienie składania wniosków bezpośrednio do gmin to dla beneficjentów duże udogodnienie.

Na podstawie porozumienia zawartego między Funduszem a Miastem Racibórz raciborzanie od nowego roku będą mogli składać wnioski nie tylko w biurze w Katowicach oraz punktach w Bielsku-Białej i Częstochowie, lecz także bezpośrednio w swojej gminie.

Porozumienie zawarte jest na czas trwania programu, a więc do 2029 roku. W Punkcie Informacyjnym w raciborskim urzędzie będzie można pobrać druki, złożyć wniosek, uzyskać pomoc w jego wypełnieniu i wszelkie informacje dotyczące programu. Tutaj także wnioski przejdą etap weryfikacji formalnej. Rozpatrywanie wniosków i udzielanie dofinansowania wnioskodawcom to już kompetencja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. ECO – WYRZUCANIE PIENIĘDZY NA KOLEJNE STANOWISKO UM. W imię trzymanej władzy w mieście dziś w południe wycięto kolejne drzewa przy Wojska Polskiego.
    Hasło przewodnie – drzewa rakotworcze… Ci co to robią przeżyli przy tych drzewach 50 lat swego życia, palą papierosy… ALE DRZEWA ICH TRUJĄ,!!!

  2. NALEŻY KUPIĆ TOMOGRAF I ZATRUDNIĆ NEUROLOGA BY CODZIENNIE BADAŁ STAN UMYSŁU PORTOWEGO JEGO ZASTĘPCOW I RADNYCH POPIERAJĄCYCH TEGO SZAMANA.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj