Krzyżanowicka ziemia na obrazach [ZDJĘCIA]

Krzyżanowicka ziemia na obrazach
Krzyżanowicka ziemia na obrazach

Na wernisażu wystawy zaprezentowano obrazy powstałe podczas warsztatów malarskich, których główną tematyką była krzyżanowicka ziemia.

W piątkowy wieczór w Centrum Kultury w Tworkowie odbył się wernisaż wystawy oraz podsumowanie warsztatów malarskich pt. „Talenty i pasje – olejem i akwarelą po krzyżanowickiej ziemi”. Na samym początku zabrzmiały wybrane wiersze Marii Kostrzewy odczytane przez uczestniczki warsztatów. Po części poetyckiej Barbara Kasza podziękowała wszystkim, od których dostawała wsparcie w realizacji projektu i bez których przedsięwzięcie mogłoby się w ogóle nie udać. Następnie Grażyna Cwik z Bieńkowic swoim głosem w krótkim recitalu umiliła czas przybyłym gościom. Spotkanie zakończyło się drobnym poczęstunkiem i małą zabawą taneczną.

- reklama -

Warsztaty malarskie prowadzone przez Barbarę Kaszę składały się z siedmiu spotkań odbywających się od lipca do października. Grupą docelową warsztatów były osoby w wieku 50+. Uczestnicy projektu zaznajomili się w malowaniu akwarelą i olejem zarówno na płótnie, jak i na specjalnym papierze. Podczas warsztatów malowano pejzaże i martwą naturę, a efektem są kartki pocztowe i foldery z obrazami uczestników i samej artystki.

Warsztaty malarskie zostały zrealizowane dzięki wsparciu z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, publikacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Projekt grantowy: Talenty i pasje mieszkańców Morawskich Wrót – działania promujące i wspierające lokalne inicjatywy.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj