Nowy rozkład jazdy PKP. W Raciborzu więcej międzynarodowych pociągów

Stacja Racibórz
Racibórz

Więcej międzynarodowych pociągów w Raciborzu, przyspieszony Racibor do Katowic czy wakacyjne połączenia nad morze z Chałupek – to jedne ze zmian, jakie zajdą w rozkładzie jazdy.

Od 15 grudnia będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Jeśli chodzi o połączenia Kolei Śląskich i PolRegio, szykują się głównie nieznaczne zmiany godzin odjazdu czy przyjazdu. KŚ uruchomią też przyspieszony pociąg pod nazwą Racibor, którym będzie można dojechać przez Tychy do Katowic.

- reklama -

W Raciborzu nadal będzie się zatrzymywał IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Berlin, w którym znajdują się też wagony do Przemyśla, oraz IC Pilecki do Warszawy. Pojawią się trzy dodatkowe międzynarodowe pociągi Intercity. Będą to: IC Moravia z Katowic do Wiednia, TLK Galicja z Przemyśla do Ostrawy i IC Cracovia z Krakowa do Pragi i Budapesztu.

Przez Chałupki, jednak linią przez Wodzisław Śląski, pojadą też: IC Chopin z Warszawy do Wiednia i Budapesztu, IC Silesia z Warszawy do Pragi i EIC Sobieski z Gdyni do Wiednia, a IC Porta Moravica będzie jeździła z Przemyśla do Grazu. Znikają EIC Comenius, IC Praha i EN Vltava. W wakacje z tej przygranicznej miejscowości będzie można dojechać do Helu, Łeby, Świnoujścia i Kołobrzegu. Szczegóły na poniższych plakatach.

Racibórz rozkład roczny
Chałupki rozkład roczny
Kuźnia Raciborska roczny

Rozkład jazdy od 15 grudnia do 14 marca:

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy

Kuźnia Raciborska odjazdy
Kuźnia Raciborska przyjazdy

/kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Na linii do Rybnika dojdą po 2 połączenia w każdą stronę (w tym przyspieszony Racibor do Katowic) – łącznie będzie ich 15 do Rybnika i 16 do Raciborza (po 14 w weekendy), natomiast na linii do Chałupek 1 para – łącznie 11 i 10 z Chałupek do Raciborza (po 5 w weekendy).

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj