Rozpoznajesz? Podał się za pracownika ZUS-u i ukradł pieniądze

Wodzisław Śląski Rydułtowy poszukiwany oszust ZUS
W toku prowadzonego postępowania, na podstawie podanego przez pokrzywdzonego ryspopisu sporządzono portret pamięciowy sprawcy.

Komisariat Policji w Rydułtowach prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy metodą na pracownika ZUS. Do zdarzenia doszło 13 listopada, a poszkodowany dobrze zapamiętał twarz oszusta. W trakcie prowadzonych czynności, w Laboratorium KWP Katowice wykonano portret pamięciowy sprawcy.

W środę 13 listopada przed południem do drzwi mieszkania pokrzywdzonego zapukał mężczyzna podający się za pracownika ZUS-u z informacją, iż ma pieniądze dla jego żony. Właściciel mieszkania wpuścił go do środka. Wykorzystując chwilową nieuwagę lokatora, okradł mężczyznę. Gdy zrealizował swój plan oświadczył, że przyjdzie innym razem, gdy w domu będzie jego żona. Mężczyzna zorientował się dopiero po wyjściu oszusta z mieszkania, że z szafki zniknęła mu gotówka w kwocie 1 800 złotych.

- reklama -

W toku prowadzonego postępowania, na podstawie podanego przez pokrzywdzonego ryspopisu sporządzono portret pamięciowy sprawcy, który miał charakterystyczny kobiecy cienki głos. – Każdą osobę, która rozpoznaje mężczyznę z portretu pamięciowego prosimy o kontakt z rydułtowską bądź wodzisławską policją. Każdy szczegół dotyczący tego zdarzenia, może mieć bardzo istotne znaczenie dla sprawy. Zapewniamy anonimowość – informuje policja.

Kontakt:
Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu tel. 32 453 72 55
Komisariat Policji w Rydułtowach tel. 32 412 58 10

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj