Zajęcia profilaktyczne w raciborskim Łamatorze [ZDJĘCIA]

Zajęcia profilaktyczne Łamator

Szkolenie w Klubie Sportowym Łamator Racibórz  zostało przeprowadzone w ramach programu „Trenuję – nie zażywam” sfinansowanego przez Miasto Racibórz.

W ubiegły piątek, 29 listopada w Raciborskim Klubie Brazylijskiego Jiu Jitsu Łamator odbyły się drugie z serii tegorocznych zajęć profilaktycznych. Wzięło w nich udział ponad 30 najmłodszych zawodników trenujących na co dzień w klubie. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych, a dotyczyły głównie tematyki pierwszej pomocy. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach programu „Trenuję – nie zażywam” sfinansowanego przez Miasto Racibórz. Po raz kolejny zajęcia prowadziła pani ratownik medyczny, która wyjaśniała dzieciom, czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna oraz na co zwracać szczególną uwagę podczas jej udzielania. Zostały przypomniane numery telefonów alarmowych, a także to, w jaki sposób poinformować odpowiednie służby podczas zgłaszania (meldunku) wypadku.

- reklama -

Dzieci uczyły się na fantomach podstawowych zasad pierwszej pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Poza tym praktykowały układanie ciała poszkodowanego do pozycji bocznej bezpiecznej ustalonej. Dzieci z dużym entuzjazmem i ochotą podeszły do zajęć często dzieląc się swoją wiedzą. Klub Sportowy Łamator Racibórz pragnie bardzo podziękować firmie Life Ratownictwo Medyczne za przeprowadzenie kolejnych bardzo ciekawych zajęć oraz Miastu Racibórz za wsparcie.

/KS Łamator publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj