Koncert kolędowy w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

Koncert kolędowy w Raciborskim Centrum Kultury
Koncert kolędowy w Raciborskim Centrum Kultury

W świat pięknych melodii i najbardziej znanych polskich kolęd publiczność zabrali Olga Bończyk i Andrzej Lampert wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną.

W piątkowy wieczór w Raciborskim Centrum Kultury można było poczuć atmosferę magicznego czasu Świąt Bożego Narodzenia. W świat pięknych melodii i najbardziej znanych polskich kolęd publiczność zabrali Olga Bończyk i Andrzej Lampert wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną. Przybyli wysłuchali m.in. „Symfonię Kolęd” Adama Wesołowskiego, zbioru najbardziej znanych polskich kolęd, których charakter i przekaz zdecydował o formie dzieła. Utwór składa się z pięciu części ułożonych na zasadzie kontrastu: skrajne są szybkie, druga i czwarta – nastrojowe i liryczne, w środkowej odnajdziemy elementy folkloru.

- reklama -

Olga Bończyk, znana teatralna i filmowa aktorka i wokalistka, jest związana z wieloma polskimi teatrami w Warszawie i Wrocławiu. Wraz z czołowymi polskimi jazzowymi muzykami koncertuje z autorskimi recitalami. Andrzej Lampert to znakomity tenor, odnoszący sukcesy w Polsce i na świecie, laureat wielu konkursów, solista Opery Krakowskiej i Opery Śląskiej, występujący na scenach polskich i europejskich, m.in. w Operze Narodowej, w Wiedniu, Salzburgu, Grazu, Lizbonie, Montpellier. Solistom towarzyszyła ceniona w Polsce i na świecie Śląska Orkiestra Kameralna, jeden z zespołów Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Całość poprowadził Francesco Bottigliero, muzyk o bogatym i wszechstronnym wykształceniu, laureat wielu konkursów pianistycznych i muzyki kameralnej, uznany kompozytor i aranżer orkiestrowy, znakomity dyrygent, współpracujący z wieloma europejskimi orkiestrami.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj